31-10-200500:00

Сьогодні у Мін`юсті за участю експертів Ради Європи почав роботу міжнародний семінар з питань реформування адвокатури та системи надання безоплатної правової допомоги в Україні

На семінарі, який триватиме протягом двох днів, 31 жовтня і 1 листопада, обговорюються питання сучасного стану адвокатури в Україні, взаємодії з Радою Європи в зазначеній сфері, а також доступності безоплатної правової допомоги в кримінальних і інших справах в Україні та європейських державах. Планується також обговорити питання фінансування системи надання безоплатної правової допомоги, а також ролі адвокатів й інших суб'єктів щодо надання правової допомоги в справах, які передбачають забезпечення особи такими безоплатними послугами в європейських державах.

У міжнародному семінарі беруть участь керівники структурних підрозділів Мін`юсту, працівники Міністерства внутрішніх справ України, Генеральної прокуратури України, представники юридичної громадськості, неурядових організацій.

Учасників семінару привітав Міністр юстиції України Сергій Головатий. Зокрема Міністр наголосив на необхідності створення незалежної професійної самоврядної організації правників.

Заступник Міністра юстиції Інна Ємельянова відзначила основні проблемні моменти, що існують у цій сфері. А директор Центру правової реформи і законопроектних робіт при Міністерстві юстиції України Олена Семьоркіна більш детально зупинилася на необхідності законодавчого врегулювання питань надання безоплатної правової допомоги та акцентувала увагу на ролі адвокатури у цьому процесі.

Експерти Ради Європи, в свою чергу, діляться досвідом щодо вирішення цих питань в європейських країнах, зокрема в Данії та Великобританії.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 271-16-76
E-mail: press@minjust.gov.ua