08-10-200400:00

Сьогодні юристи незалежної України всьоме відзначають своє професійне свято – День юриста

8 жовтня 2004 року юридична громадськість України всьоме за часи незалежності святкує своє професійне свято – День юриста. На честь свята в Маріїнському палаці відбудеться урочистий прийом за участю Президента України Леоніда Кучми, вищих керівників держави, представників виконавчої, законодавчої та судової гілок влади.

У ході прийому в Маріїнському палаці з нагоди професійного свята провідним українським юристам буде вручено державні нагороди.

З нагоди Дня юриста 7 жовтня у Кабінеті Міністрів України відбулася також урочиста зустріч керівництва уряду з працівниками юридичної сфери. Віце-прем'єр-міністр Дмитро Табачник від імені Прем'єр-міністра України Віктора Януковича привітав юристів з їхнім професійним святом та вручив представникам органів юстиції, судової системи, громадських організацій найвищу урядову відзнаку - Почесні грамоти Кабінету Міністрів, а також особисті подяки від Прем'єр-міністра України.

На сьогодні за даними Міністерства юстиції лише в органах юстиції України працює 19,5 тисяч осіб. Це 3111 приватних та державних нотаріусів, 2750 працівників відділів реєстрації актів цивільного стану, 10,5 тисяч державних виконавців. В системі юстиції діє 24 відділення Національного бюро у справах дотримання Конвенції про захист прав і основних свобод людини, 7 інститутів судових експертиз.

73% працівників органів юстиції – жінки. Середній вік майже 45% працюючих - 28 – 40 років. 99,3% керівників установ та підрозділів органів юстиції мають закінчену вищу освіту. Серед спеціалістів закінчену вищу юридичну освіту мають 90% працівників.

День юриста в незалежній Україні святкується з 1998 року та визначений Указом Президента України “Про день юриста”.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua