02-09-200400:00

Спільні методи боротьби з підлітковою злочинністю та бездоглядністю вироблятимуть у Херсоні на засіданні Всеукраїнської міжвідомчої ради органи юстиції, освіти та внутрішніх справ

Спільні методи боротьби з підлітковою злочинністю та бездоглядністю вироблятимуть у Херсоні на засіданні Всеукраїнської міжвідомчої ради органи юстиції, освіти та внутрішніх справ

Спільні заходи та методи боротьби з підлітковою злочинністю й бездоглядністю вироблятимуть завтра, 3 вересня 2004 року, представники Мін‘юсту, Міносвіти, МВС, Мінсім'ї, Мінпраці та Мінкультури на виїзному засіданні Всеукраїнської міжвідомчої координаційно-методичної Ради з питань правової освіти населення. Захід відбудеться у Херсоні під головуванням Міністра юстиції України Олександра Лавриновича.

У ході засідання планується виробити ряд рекомендацій щодо виявлення, контролю та правовиховних профілактичних заходів щодо неповнолітніх осіб, які бродяжать та жебракують.

Як повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович, щорічно місцевими судами застосовуються примусові заходи виховного характеру майже до трьох тисяч неповнолітніх, причому значна їх частина – це діти віком від 11 до 14 років, які скоїли суспільнонебезпечні діяння. Незважаючи на те, що в Україні здійснюється профілактична робота щодо упередження підліткової злочинності, бездоглядності, бродяжництва, кількість таких негативних проявів у підлітковому середовищі зросла у 17 регіонах країни.

“Хоча на регіональному рівні розробляються багаточисельні правовиховні заходи, проте у роботі органів, відповідальних за цю ділянку роботи, існує ще чимало прогалин.” – наголосив Олександр Лавринович. Профілактичні заходи, зазначив Міністр юстиції, мають здійснюватися не лише на рівні видання спеціальних нормативно – правових актів, а й, зокрема, на рівні спільної міжвідомчої роботи щодо боротьби з підлітковою злочинністю й бездоглядністю.

Виїзне засідання Всеукраїнської міжвідомчої ради в Херсоні буде присвячене відпрацюванню взаємодії місцевих органів виконавчої влади, органів опіки та піклування, правоохоронних органів, органів юстиції, а також громадських молодіжних організацій у напрямку профілактики злочинності у підлітковому середовищі.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua