28-01-202213:30

Стартував унікальний онлайн-ресурс архіву української державності

У четвер, 27 січня 2022 року, Державна архівна служба України і Центральний державний архів вищих органів влади та управління України презентували новий онлайн-ресурс, що на сьогодні вже містить понад пів мільйона копій аркушів документів із фондів архіву.

Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов у вступному слові зауважив, що Укрдержархів вже не вперше відкриває шлях практичному впровадженню нових проєктів, зокрема з надання кращого доступу до документів Національного архівного фонду завдяки їх оцифруванню. «Власне, процес оцифрування архівних документів нічого не несе без оприлюднення їх в онлайн-формі», – наголосив очільник Укрдержархіву, додавши, що сучасний  користувач вимагає зручного, інтуїтивно зрозумілого сервісу.

«На момент анонсування нашої презентації ми завантажили 17 фондів, за кілька днів ще чотири додалося, тому загалом уже маємо понад 600 тисяч сканів і 21 фонд», – повідомила директорка Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України Лариса Левченко.  

Про надбаний досвід у цій справі, а також про перспективи розвитку інформатизації загалом розповів директор ПП «Інформаційні архівні системи» Кирило Вислобоков.

Генеральний директор Національного музею історії України у Другій світовій війні Юрій Савчук, директор Центрального державного історичного архіву України, м. Київ Ярослав Файзулін, завідувачка кафедри архівознавства та спеціальних галузей історичної науки Київського національного університету імені Тараса Шевченка Марина Палієнко, директор Інституту української археографії та джерелознавства імені М.С. Грушевського НАН України Георгій Папакін  та інші учасники презентації привітали Укрдержархів та Центральний державний архів вищих органів влади та управління України зі знаковою подією не лише в житті архівної спільноти, а й усієї України.

Онлайн-ресурс: http://e-resource.tsdavo.gov.ua/

Відеотрансляція презентації: https://www.youtube.com/watch?v=unFGiHLtlxY