17-07-201910:54

Сумщина стала восьмим регіоном, де запрацювали сімейні радники

Ініціатива «Сімейні радники» працює вже у восьми регіонах України. На Сумщині першими сімейними радниками стали Ольга Полякова та Людмила Пономаренко. Вони прийматимуть громадян щовівторка та щочетверга з 9.00 до 12.00 у Сумському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги (м. Суми, вул. Покровська, 9/1).

Презентація спільної ініціативи Міністерства юстиції України, Координаційного центру з надання правової допомоги та громадськості «Сімейні радники» відбулася 16 липня у Сумах. 

«Відповідаючи на виклики сьогодення, з метою удосконалення форм і методів надання громадянам правової допомоги Міністерство юстиції запровадило проект «Сімейні радники». Ними стали лідери суспільної думки, активні українці, охочі допомагати людям, які опинились у скрутних ситуаціях», – зазначив Міністр юстиції України Павло Петренко.

Ініціатива «Сімейні радники» стартувала в Україні восени минулого року. Тепер сімейні радники працюють на базі центрів з надання БВПД у Сумах, Луцьку, Харкові, Києві, Одесі, Львові, Миколаєві та Рівному. Сімейні радники не є представниками органів влади, вони не надають юридичні послуги. Вони – комунікатори між людьми, які мають правові проблеми у родині, та установами, що покликані надавати допомогу.

«Сімейні радники поширюватимуть інформацію про систему безоплатної правової допомоги, радитимуть громадянам куди слід звернутися за кваліфікованою юридичною допомогою. Наші сімейні радниці не лише прийматимуть громадян двічі на тиждень у місцевому центрі з надання БВПД, а й братимуть участь у спільних виїздах до мешканців територіальних громад з фахівцями системи БПД», – розповіла директор Регіонального центру з надання БВПД у Сумській області Олена Демченко.

З початку цього року до місцевих центрів з надання БВПД на Сумщині надійшло понад 2,6 тис. звернень з сімейних питань, що становить 15% від загальної кількості. Найпоширеніші питання з сімейного права – розірвання шлюбу, стягнення аліментів, поділ майна подружжя. Часто люди звертаються з питань зміни розміру аліментів, визначення місця проживання дитини, надання дозволу виїзду дитини за кордон, позбавлення батьківських прав. 

«На сьогоднішній день у нас є небайдужі жінки, які вболівають за долі родин, і готові спільно з представниками органів юстиції, системи безоплатної правової допомоги та інших органів допомагати громадянам в отриманні інформації з питань сімейного права та захищати їхні права», – зазначила  начальник Головного територіального управління юстиції у Сумській області Ірина Свистун.

Першими сімейними радниками на Сумщині стали досвідчені освітяни. Ольга Полякова – доцент кафедри соціальної роботи i менеджменту соціокультурної діяльності Сумського державного педагогічного університету, член правління ГО «Калинове гроно», керівник ГО «Лiга сучасних жінок». Людмила Пономаренко – викладач кафедри соціальної роботи i менеджменту соціокультурної діяльності Сумського державного педагогічного університету, член правління ГО «Калинове гроно» та ГО «Лiга сучасних жінок».

«У роботі сімейних радників є декілька напрямків. Два з них є провідними – це виплата аліментів, як засіб задоволення потреб дитини у її розвитку, та попередження домашнього насильства, яке чинить не лише особисту шкоду, але й гальмує демократичний розвиток на рівні регіону та держави», – підкреслила сімейний радник Людмила Пономаренко.

Сімейні радники проходять навчання, аби вміти ідентифікувати домашнє насильство, проводити правопросвітницьку роботу, роз’яснювати шляхи вирішення сімейних проблем. Вони співпрацюють з фахівцями системи БПД, державної виконавчої служби Мін'юсту, Міністерства соціальної політики, Національної поліції, психологами, представниками громадських організацій.

 

Фотоматеріали за посиланням: https://minjust.gov.ua/galleries/robochiy-vizit-ministra-yustitsii-pavla-petrenka-na-sumschinu-16-lipnya-2019-roku