11-07-201914:17

Світлана Глущенко: Люди мають право обирати, кому довірити виконання судового рішення

Вперше з робочим візитом до Херсонщини завітала заступник Міністра юстиції з питань виконавчої служби Світлана Глущенко.

Візит розпочався із зустрічі з представниками місцевих і всеукраїнських ЗМІ. Було багато питань стосовно впровадження інституту приватних виконавців, боротьби з неплатниками аліментів і заробітної плати. Особливо зацікавила журналістів ініціатива Уряду та Міністерства юстиції #ЧеснаПлатіжка. Херсонці, як і мешканці інших областей України, не мають сплачувати за повітря. У рамках робочого візиту Світлана Глущенко взяла участь у промо-заході «Професія приватного виконавця: доступ до професії та її переваги».

Професія приватного виконавця з’явилась в Україні відносно нещодавно. тому досі щодо діяльності приватних виконавців існують певні міфи. Наприклад, що приватний виконавець – це колектор. Деякі органи місцевого самоврядування бояться співпрацювати з приватними виконавцями через те, що просто не знають, чим вони займаються.

«Дуже приємно, що на захід завітали не лише адвокати та досвідчені юристи, а й студенти, які саме зараз активно обирають вектор розвитку власної кар’єри. Сподіваюсь, що завдяки таким інформаційним кампаніям громадяни стануть більш обізнаними стосовно цієї професії і отримають реальний вибір – кому саме довірити виконання судового рішення», – зазначила заступник Міністра юстиції.

Крім того, під час візиту до Херсона Світлана Глущенко провела засідання регіонального оперативного штабу з координації, моніторингу та контролю за станом виконання органами державної виконавчої служби рішень про стягнення заборгованості по заробітній платі та інших виплат, пов’язаних з трудовими правовідносинами, та оперативного штабу щодо стягнення заборгованості по аліментах.

«Державні виконавці Херсонщини стягнули на користь 11 тисяч дітей більше 85 мільйонів гривень. І все завдяки дії двох пакетів законів «Чужих дітей не буває». Це реальні результати роботи, які відчувають на собі тисячі громадян», – зазначив під час засідання штабу керівник херсонської юстиції Костянтин Хутковський.

Одним із пріоритетів роботи Державної виконавчої служби є захист економічних прав громадян. Тому так важливо повертати працівникам їх законні кошти. З початку року державні виконавці області повернули працівникам майже 2 мільйони законних коштів.

«Державні виконавці Херсонщини показують достойні результати роботи, їх показники є вище середнього рівня по країні. За що їм дякуємо, бо кожна робота – це, насамперед, люди. Дуже приємно, що задля захисту прав дітей свої зусилля об’єднали державні виконавці, органи поліції, пробації та прикордонної служби. Лише спільними зусиллями ми зможемо забезпечити нашим найменшим громадянам щасливе майбутнє!», – зазначила Світлана Глущенко.

Завершила свій насичений робочий візит до Херсонщини Світлана Глущенко ефірами на місцевих телеканалах Твій Плюс, KRATU, ЯТБ, де розповіла про ініціативи Міністерства юстиції. Зокрема, схвалений Урядом проект #ЧеснаПлатіжка, який надасть право кожному громадянину сплачувати не за повітря, а за реально отримані послуги теплопостачання.

Відео за посиланням: https://youtu.be/UdgBoqc11zc