29-08-200600:00

Територіальні органи юстиції співпрацюють з майже двома тисячами засобів масової інформації з метою підвищення рівня правової освіти та культури населення

За перше півріччя цього року збільшилася кількість ЗМІ, з якими налагоджена тісна співпраця територіальних органів юстиції. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року кількість телекомпаній збільшилася з 223 до 237, радіостанцій – з 429 до 474 та друкованих мас-медіа – з 1 205 до 1 246. Про це прес-службі повідомили в Управлінні координації правової роботи та правової освіти Міністерства юстиції.

За інформацією Управління також більш ніж на тисячу збільшилася кількість виступів у місцевих мас-медіа представників органів юстиції. У цьому році начальники облуправлінь виступили на 446 обласних радіопередачах, а спеціалісти здійснили 8 982 виступи у ЗМІ. Серед найактивніших працівники органів юстиції Донецької, Полтавської, Вінницької, Тернопільської областей, Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Активно співпрацюють з мас-медіа начальники Херсонського, Житомирського, Черкаського, Київського та Донецького облуправлінь юстиції, а також Головного управління юстиції в АР Крим.

Цього року обласними органами юстиції разом із місцевими телекомпаніями створено постійно діючі телепередачі. Так на Кримському півострові вийшли в ефір десять випусків телепрограми „Правовий канал", а на Вінниччині – три випуски телепередачі „Маю право". Щотижнево виходять телепрограми „Право", „Великі права маленької людини" та інші на Кіровоградщині, „Юридичні консультації" на Закарпатті, а на Донеччині щомісячно транслюються телепередачі „Назустріч людям" та „Ваше право". На Волині здійснюється цикл телепередач „Право", „Наш Основной закон", „Юридичні консультації" та „Візит до нотаріуса", на Миколаївщині – „Людина і закон", на Івано-Франківщині – „Буква закону".

Органи юстиції проводять також правовиховну та правороз'яснювальну роботу у радіоефірі. Зокрема, в Івано-Франківській області - в правоосвітній радіопередачі „Наше право", в Кіровоградській - в щотижневій радіопрограмі „Юридичний вісник", у Чернівецькій – у рубриках „Юстиція інформує" та „Дітям про право", в Миколаївській областях – у рубриці „Правозахисник". Крім того, фахівці Вінницького облуправління юстиції співпрацюють з громадською радіоприймальнею „Закон для вас", Донецького – з щотижневою радіопередачею „Юридический вестник", Волинського – з щомісячною радіопередачею „Правова культура", а Луганського – з радіопередачею „Юридична студія".

Ще одним інформаційним напрямком роботи територіальних органів юстиції є створення юридичних газет та правових сторінок. Наприклад, Закарпатське облуправління юстиції випускає газету „Право і порядок", Кіровоградське – „Правова газета" та інформаційно-методичний бюлетень, Полтавське – громадсько-правовий тижневик „Цілком відверто", а у місті Севастополі видається „Вестник юстиции". В інших регіонах видаються газети „Юридичний вісник Херсонщини", „Правова Миколаївщина" та бюлетень Дніпропетровського обласного управління юстиції.

Поліпшенню тісної співпраці управлінь юстиції зі ЗМІ сприяє розуміння мас-медіа важливості роботи органів юстиції.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 271-16-76
E-mail: press@minjust.gov.ua