01-06-200500:00

Триває обговорення законопроекту „Про територіальний устрій України”

Івано-Франківщина стала третім регіоном, де пройшло обговорення законопроекту „Про територіальний устрій України" за участю ініціатора „адмінреформи" Віце-прем'єр-міністра України Романа Безсмертного.

Перед учасниками форуму виступили члени урядової робочої групи. Роман Безсмертний наголосив, що йдеться про нову систему організації влади в Україні. За його словами, головним завданням держави є надання якомога більше послуг суспільству, і органи самоврядування можуть і повинні це робити, але їх стримують відсутність фінансів й обмежені повноваження.

Про законодавче забезпечення адмінреформи доповідав Перший заступник Міністра юстиції України Анатолій Заєць. Він зупинився на актуальних проблемах реформування місцевого самоврядування у зв'язку з наближенням національного законодавства до європейських стандартів. За його словами, ще багато треба зробити в практиці застосування законодавства, щоб українське самоврядування відповідало принципам Європейської хартії про місцеве самоврядування. Для цього в Мін'юсті створена робоча група з фахівців: правників, науковців та практиків. Вони розроблятимуть цілу низку інших законодавчих та нормативних актів з метою реального наповнення місцевого самоврядування. Анатолій Заєць також відзначив важливу роль публічності та гласності в обговоренні цього законопроекту.

Учасники форуму прийняли резолюцію зборів представників Волинської, Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Рівненської, Тернопільської та Чернівецької областей. В резолюції зазначено, що без впровадження адміністративно-територіальної реформи подальше просування українського суспільства до європейських стандартів рівня життя і розвитку демократії неможливе. Вони звернулися до Президента України та Уряду з проханням забезпечити державний супровід адміністративно-територіальної реформи. А саме: сформувати державне замовлення на аналітичне, інформаційне та консультативне супроводження процесів реформування в державі.

Довідка: відповідно до Проекту Адміністративно-територіальної реформи дев'ять десятих території України потребує змін. Пропонується утворити 4 тисячі громад, 180 районів, 70 міст-районів та 33 регіони (24 області, Автономна Республіка Крим, міста Київ і Севастополь і шість міст-регіонів - Одеса, Львів, Запоріжжя, Донецьк, Дніпропетровськ, Харків). Також у законопроекті йдеться про три територіально-адміністративні рівні (за кількістю населення): громада - до 5 тисяч жителів, район - до 70 тисяч, регіон - не менше 750 тисяч жителів. Передбачається введення адміністративно-територіальних одиниць: місто-район та місто-регіон.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 279-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua