31-01-202317:02

Триває розгляд позову Міністерства юстиції України до Дерипаски О.В. та МК ПАТ "Об'єднана Компанія "Русал" про застосування санкції передбаченої пунктом 11 частини 1 статті 4 ЗУ «Про Санкції»

Триває розгляд позову Міністерства юстиції України до Дерипаски О.В. та МК ПАТ "Об'єднана Компанія "Русал" про застосування санкції передбаченої пунктом 11 частини 1 статті 4 ЗУ «Про Санкції».

Мін’юст у своїх позовних вимогах просить стягнути в дохід держави низку активів якими Дерипаска О.В. володіє в Україні через групи пов’язаних компаній. Мова йде про значну кількість нежитлової та виробничої нерухомості, промислової та автомобільної техніки, грошові кошти та корпоративні права юридичних осіб, пов’язаних з МК ПАТ "Об'єднана Компанія "Русал" МК ПАТ "ЕН+ ГРУП", а саме:

100 % частки ТОВ «Глухівський Кар’єр кварцитів»;

100% частки ТОВ «Миколаївський глиноземний завод»;

100 % частки ТОВ «Компанія «Алюміній України»;

100 % частки ТОВ «Гуардон України»;

100% частки ТОВ «Сервісний центр «Металург»;

100 % частки ТОВ «ЧАС ІТ», 100 % частки ТОВ «Охорона МГЗ»;

100 % частки ТОВ «Центр обліку Миколаїв»;

100 % частки Миколаївський благодійний фонд «Центр соціальних програм»;

100 % частки ТОВ «Запоріжалюмінторг»;

29,53%  від загальної вартості акцій АТ «Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат»;

100 % частки ПрАТ «Хустський кар`єр»;

100 % частки ПрАТ «Жежелівський кар`єр».

Як раніше повідомлялось,  Дерипаска Олег Володимирович, один із найбагатших російських олігархів, мільярдер та наближений до президента рф, контролює або володіє значними частками груп компаній «Русал» (один із найбільших світових виробників алюмінію),  «Базовий елемент», «ЕН+ ГРУП». Володіє військово-промисловою компанією, яка здійснює контроль над російськими підприємствами, що виготовляють бронетехніку, яку в подальшому збройні сили рф використовують у війні проти України.