14-12-201816:44

Центр пробації стане 61-им членом Конфедерації європейської пробації (CEP)

29 листопада 2018 року у Стокгольмі під час засідання Ради Конфедерації європейської пробації (CEP – Confederation of European Probation) одностайно схвалено заявку Державної установи «Центр пробації» на членство у складі CEP. Про це днями повідомив листом Генеральний секретар Конфедерації європейської пробації Вільєм ван де Брюгге.

Прийняття такого рішення стало можливим за підтримки NORLAU Проекту Пробації, що реалізується в Україні на підставі Угоди між Міністерством юстиції України та Міністерством юстиції і громадської безпеки Королівства Норвегія про співробітництво в процесі впровадження пробації в Україні, підписаною 18 жовтня 2016 року з української сторони Міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним.

Попередньо це питання було обговорено в рамках Першої Міжнародної конференції з питань кримінальної юстиції на тему «Застосування покарань, альтернативних ізоляції особи від суспільства. Проєвропейський погляд», що відбулася 16 жовтня 2018 року за підтримки Директорату виправної служби Норвегії та NORLAU Проекту Пробації.

Центр пробації стане 61-им членом CEP. Повноправне членство вже надає їй повний доступ до всіх можливостей CEP, в тому числі гарантує участь у міжнародних заходах та навчальних візитах для вивчення досвіду діяльності служби пробації в різних державах, підвищення довіри міжнародних партнерів до української пробації у наданні експертної і матеріально-технічної допомоги.

Довідково: CEP – це рамкова неурядова організація з багаторічним досвідом, основним завданням якої є об'єднання країн, де створено пробацію, для обміну кращими практиками пробаційної діяльності. У 2018 році до цієї організації входили представники 60 організацій із 34 країн.

Метою Конфедерації є сприяння міжнародному співробітництву щодо використання санкцій та заходів у громаді, зокрема через:

  • обмін досвідом та інформацією;
  • складання та поширення інформації стосовно законодавства, прецедентної практики та практики соціальної роботи та іншої практики роботи в європейських країнах в сфері санкцій та заходів;
  • напрацювання рішень для спільних проблем;
  • надання інформації широкій громадськості з актуальних питань;
  • підтримка та сприяння науковим дослідженням у сфері громадських санкцій та заходів;
  • організація конференцій, семінарів та інших заходів;
  • надання експертної допомоги у розробці громадських санкцій та заходів.