06-03-200300:00

У 2002 році в Україні 25956 громадян перемінили своє прізвище, 4448 - ім'я, 4624 - по батькові

У 2002 році в Україні 25956 громадян перемінили своє прізвище, 4448 - ім\'я, а 4624 - по батькові. З них не вперше міняли прізвище, ім\'я, по батькові 2033 особи. Про це повідомив Міністр юстиції України Олександр Лавринович прес-службі міністерства.

Міністр повідомив, що за даними відділів реєстрації актів громадянського стану, а також департаменту у справах цивільного стану громадян центрального апарату Міністерства, найбільша кількість осіб змінила прізвище в Івано-Франківській області - 2 382, а в Чернігівській області таке бажання виявили лише 385 осіб.

Найпоширенішими причинами переміни прізвищ були, в основному, неблагозвучність та тяжка вимова прізвищ, імен та по батькові. Наприклад, мінялись такі прізвища як Козел, Могила, Крисько, Дуля, Пісюк, Неумивакин, Бульботкина, Захлюпаний, Колоша, Слюнін, Вирвихвост тощо. Переміна прізвищ провадилась також особами, які досягли 16 років та бажали перемінити своє прізвище на прізвище вітчима, який фактично їх виховував, а також жінками, які після розірвання шлюбу переходили на дошлюбне прізвище. Крім того, часто провадилась переміна певних національних прізвищ та імен на українські та навпаки. Наприклад, в Сумській області 12 осіб кавказької національності перемінили прізвища на українські. Така тенденція спостерігалась і в інших регіонах України.

Українські ж імена та прізвища мінялись, в основному, на німецькі, італійські, єврейські, англійські. Мешканець Луганської області з суто українським прізвищем Ляскало став Ласкалою. Не сподобались імена, дані при народженні громадянам, які тепер звуться Лауріта, Тетяна-Сара, Льона, Сабріна, Саманта, Альгалія, Ізабелла, Радміла, Зігмінда, Роберт, Аїн.

Деякі особи під впливом переглянутих серіалів та прочитаних книжок захотіли мати імена та прізвища їх героїв. Так, в Херсонській області з\'явились "новоспечені" Лаура та Малена, а в Тернопільській - Аміна. Одного жителя Харківської області дуже вразили пригоди Гарі Поттера, після чого свої досить традиційні українські прізвище, ім\'я та по батькові він перемінив на Поттер Гаррі Зах.

Мешканець Дніпропетровської області Солтис після горезвісних подій з його однофамільцем в Америці не захотів носити прізвище вбивці і став Колядою. Мешканка м. Києва Ольга у 2002 році двічі міняла своє ім\'я: на Олльга та Олільга. Дві жительки Луганської області стали Анастасіями Романовими, причому цікавим є той факт, що вони виявили однакове бажання, не будучи навіть знайомими одна з одною. Саме так, як і їхні кумири, звуться тепер житель Дніпропетровської області Арнольд Шварцнегер, житель Львівської області Кличко, жителі Житомирської області Сер Кіплінг та Шумахер. В Луганській області тепер є свої Путін, Ющенко, Висоцький, а у Тернопільскій - Буш.

Один мешканець Львівської області виявив бажання бути Кучмою, але йому відмовили органи внутрішніх справ. А працівники відділу реєстрації актів громадянського стану умовили двох мешканців Луганської області не робити переміну прізвищ на Секретова Секрета Секретовича та Ейзенштейна Вільгельма Кегельбертовича .

Міністр юстиції повідомив, що в Україні інститут переміни громадянами прізвищ, імен та по батькові закріплено законодавчо. Будь-який громадянин України, якому виповнилось 16 років, може звернутись у відділ реєстрації актів громадянського стану за місцем проживання із відповідною заявою та документами, після чого його клопотання розглядається та задовольняється, якщо заявник не перебуває під слідством, судом і не має судимості, а також при відсутності заперечень з боку органів внутрішніх справ.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua