16-07-200300:00

У чинному Цивільно-процесуальному кодексі є норма, що сприяє розкраданню державних коштів

Як зазначив сьогодні на засіданні розширеної колегії Мін\'юсту Олександр Лавринович, очевидна і вагома роль Міністерства в реформуванні судової системи має здійснюватись таким чином, щоб наявні в цьому реформуванні недоліки мінімально впливали на забезпечення захисту прав і свобод громадян. Міністр юстиції додав, що це є надзвичайно актуальним з огляду на етап ухвалення процесуальних кодексів, які можуть значно поправити ситуацію і розвинути ті напрямки, які б внесли позитив у роботу нашої судової системи.

При цьому голова мін\'юсту підкреслив необхідність того, щоб при роботі в парламенті над кодексами був забезпечений уніфікований підхід, закладений при їх розробці. "Розуміючи, що різні парламентські комітети по-різному можуть бачити яким чином можна буде ухвалювати ці документи, збереження уніфікованого підходу сьогодні лежить на нашому міністерстві," - сказав Олександр Лавринович.

Окремо він наголосив, що чинна сьогодні норма цивільно-процесуального кодексу щодо можливості негайного виконання судових рішень - це узаконене право зловживання суддею своїм службовим становищем і норма, яка стимулює корупцію в судовій системі. А тому Мін\'юст повинен домогтися, щоб її не було. "Я особисто докладу всіх зусиль на різних напрямках для того, щоб в Україні припинити вакханалію розкрадання державних коштів і визискування з Державного бюджету без наслідків для тих, хто цим займається. Ще не було жодного випадку, щоб кошти повернулись назад у бюджет після скасування рішень допущених до негайного виконання, " - заявив Міністр.

Крім того, Олександр Лавринович нагадав членам колегії, що головна функція Мін\'юсту - забезпечення формування правової політики держави. І підкреслив, що до кінця цього року треба забезпечити можливість розгляду у Верховній Раді України проекту закону "Про нормативні акти". Не повинно бути різнотлумачень і пошуку для кожного конкретного випадку своїх особливих шляхів розв\'язання проблеми.

Учасники засідання колегії обговорили підсумки роботи Міністерства та його регіональних підрозділів за перше та конкретизували завдання на друге півріччя 2003 р. А також проаналізували стан виконання Сумським та Черкаським обласними управліннями юстиції й підпорядкованими їм відділами державної виконавчої служби постанов колегії Мін\'юсту щодо організації роботи по забезпеченню рішень судів та інших органів.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua