12-09-201816:55

У дитячому таборі «Артек» відбувся правопросвітницький захід «Право з тобою»

12 вересня у Міжнародному дитячому таборі «Артек» у Пущі-Водиці відбувся правопросвітницький захід «Право з тобою»

Близько 200 дітей віком від 8 до 17 років взяли участь у зустрічі, що проводилась у 3 етапи. Під час першої частини заступник Міністра юстиції України Іванна Смачило, директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк та очільник столичної юстиції Станіслав Куценко поділились власним досвідом, як рухатись до мети, не здаватись перед дрібними труднощами та вміло захищати свої права.

Для дітей молодшого віку відбувся показ правового мультфільму. Співробітники столичної юстиції показали дітям мультфільми, де казкові персонажі здійснюють якесь правопорушення. Після кожного уривку діти озвучують свій варіант скоєного правопорушення. Якщо озвучена відповідь правильна, то учасник отримує приз і завершує вікторину. Ті, хто помиляється, рухаються до наступного запитання.

Заступник Міністра юстиції України Іванна Смачило зауважила: «Я маю надію, що наша насичена сьогоднішня програма допоможе сформувати у вас знання про права людини, нерозривний зв’язок прав та обов’язків, уявлення про механізми захисту прав дітей, а також розрізняти дійсні та уявні порушення ваших прав».

Протягом дня у таборі працювало багато правових локацій. Наприклад, «Ми – майбутні міністри», «Мобільна правова допомога», «Інтерактивна бесіда про професію юриста», «Лист Міністру справедливості».

«Правопросвітницький захід «Право з тобою!» дасть можливість фахівцям системи БПД краще розуміти правові потреби дітей: що їх турбує, які питання в них виникають. Відповідно до цих запитів ми готуватимемо матеріали, де розповідатимемо, як можуть порушуватися дитячі права і як їх захистити. Зокрема, інформуватимемо, що вони завжди можуть завернутися за захистом до системи Безоплатної правої допомоги за номером єдиного контакт-центру – 0 800 213 103», - зазначив Олексій Бонюк.

«Проект «Я МАЮ ПРАВО!» допоможе захистити ваші права у разі домашнього насильства, цькування у школі (булінгу), поборів у навчальних закладах та в інших сферах життя людини», – додав очільник столичної юстиції Станіслав Куценко.

Однією зі складових всебічного розвитку дитини є висока правова культура. Здатність дитини розуміти правила, вимоги законів та коректно вести себе в соціумі формується під впливом спеціальних виховних заходів, а також є наслідком спілкування з іншими людьми, участі в різних видах діяльності. Саме так виглядає процес правового виховання дітей.

Всі учасники заходу підвищили свою правову обізнаність в ігровій формі. Завдяки інструментам, які використали співробітники Міністерства юстиції, такі як правові брошури, буклети, інтерактивні бесіди, мультфільми, інсценування, діти змогли максимально адаптуватись до правового процесу.

Фотоматеріали за посиланням: https://minjust.gov.ua/galleries/pravoprosvitnitskiy-zahid-pravo-z-toboyu-u-mijnarodnomu-dityachomu-tabori-artek-u-puschi-voditsi-kiiv-12-veresnya-2018-roku-758