27-02-202318:03

У дохід держави стягнуто активи російського громадянина Гінера Євгена Ленноровича – рішення ВАКС

20 лютого 2023 року Міністерством юстиції України до Вищого антикорупційного суду було подано позовну заяву про застосування до Гінера Є.Л. санкції у виді стягнення в дохід держави активів, що належать підсанкційній особі, та щодо яких він може прямо чи опосередковано (через інших фізичних або юридичних осіб) вчиняти дії, тотожні за змістом здійсненню права розпорядження ними.

Гінер Євгеній Леннорович президент московського футбольного клубу ЦСКА (Центральний спортивний клуб армії, москва, рф), голова фінансового комітету російського футбольного союзу.

На запити Мін’юсту було отримано інформацію про зв`язок між Гінером Є.Л. та державною корпорацією «РОСТЕХ», яка постачає зброю, військову техніку та боєприпаси для потреб збройних сил рф.

Сьогодні, 27 лютого 2023 року, Вищим антикорупційним судом було в повному обсязі задоволено позовну заяву Мін’юсту. Після набрання рішенням законної сили, в дохід держави буде стягнуто контрольний пакет акцій «PIN банку», а саме – 88,890583% акцій Акціонерного товариства «Перший інвестиційний банк» (код згідно з ЄДРПОУ 26410155).

«Це черговий крок Міністерства юстиції України до посилення санкційного тиску на росію, у тому числі через стягнення в дохід держави активів осіб, причетних до збройної агресії проти України. Чим більше таких заходів ми вживатимемо, тим швидше змусимо росію залишити територію нашої України та понести відповідальність», - наголосила Ірина Мудра.