16-06-201715:48

«У майбутньому Україна переведе всю цифрову державну інформацію на блокчейн-платформу», - Денис Чернишов

Заступник Міністра юстиції України Денис Чернишов взяв участь у церемонії підписання Меморандуму про співпрацю в сфері впровадження новітніх інформаційних технологій, зокрема системи блокчейн. Підписи під документом, який сприятиме прозорості державних інформаційних ресурсів, поставили  також перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк, Голова Державного агентства з питань електронного урядування України Олександр Риженко, виконавчий директор «Transparency International Ukraine» Ярослав Юрчишин та генеральний директор «Bitfury Hoilding B.V.» Валерій Вавілов.

«Сьогодні запровадження блокчейн є пріоритетом найбільших банків світу та найбільш інноваційних країн – Швеції, Естонії, Данії тощо. У майбутньому Україна переведе всю цифрову державну інформацію на блокчейн-платформу», - заявив заступник Міністра юстиції Денис Чернишов. 

Співпраця спрямована на широке застосування блокчейну для формування та ведення пріоритетних державних електронних інформаційних ресурсів, зокрема, державних реєстрів,  електронного майданчика торгівлі арештованим майном СЕТАМ та Державного земельного кадастру. 

За словами Дениса Чернишова, наразі серед перших галузей, де використовуватиметься система блокчейн, – держреєстри, ЖКГ, соціальне страхування, охорона здоров'я та енергетика.

«Особливість блокчейн полягає в його «прозорості. Існує така концепція договору, при якій завжди є ймовірність, що одна зі сторін його порушить. Зараз для «мотивування» учасників договору вести себе чесно держава використовує юридичні механізми, судову систему. Але це довго, дорого, і не завжди чесно», - наголосив заступник Міністра юстиції України.

Використання блокчейн для укладання угод дозволяє прискорити, спростити і здешевити процедуру, адже для укладення контракту необхідна участь обох сторін, і ні одна, ні друга не можуть обдурити блокчейн з уже заданими параметрами виконання договору.

Меморандум передбачає залучення передового досвіду американської компанії для побудови ефективної екосистеми для використання блокчейн в Україні, зокрема розвитку електронного урядування.

«Новітні технології – потужний механізм запобігання корупції та індикатор прозорості влади. Transparency International  Україна й надалі продовжуватиме моніторити, контролювати якість державного управління та сприяти становленню відповідального партнерства «золотого трикутника» - громадянське суспільство,  влада та бізнес», - зазначив Ярослав Юрчишин, виконавчий директор Transparency International Україна.