07-04-201613:18

У Міністерстві юстиції презентували Он-лайн будинок юстиції

«Ми сьогодні презентуємо чергову нашу ініціативу, яка пов’язана зі спрощенням сервісів, які надає Міністерство юстиції, і запускаємо Он-лайн будинок юстиції. Новий проект – це додаткові можливості для кожного українця, який користується Інтернетом, понад 20 додаткових сервісів для наших громадян у режимі онлайн, відсутність необхідності спілкуватися з чиновником та можливість отримати послугу за кілька хвилин», - зазначив під час презентації Міністр юстиції Павло Петренко.

За його словами, пілотний проект реалізовується на базі Головного територіального управління юстиції у м. Києві і з часом буде поширений на всю країну.

«Он-лайн будинок юстиції – це концепція, яка зараз тестується на прикладі міста Києва. Після тестування ми презентуємо даний проект на засіданні Уряду. Не маю сумніву, що Кабмін підтримає поширення даної ініціативи на всю країну, тож до кінця цього року він стане реальністю для всієї країни», - наголосив Міністр юстиції.

Окрему увагу він звернув на те, що ініціативи, які нині запроваджує Мін’юст є незворотними.

«Хто б не був Прем’єр-міністром, хто б не сидів в стінах Верховної Ради, відмінити запропоновані нами зміни у них вже не вийде. Адже українці не погодяться на гірший сервіс і на повернення до тої старої практики, яка була раніше щодо черг і хабарів», - заявив Павло Петренко.

За словами начальника ГТУЮ у м. Києві Станіслава Куценка, переведення всіх послуг Мін’юсту в онлайн режим дасть можливість спростити життя пересічного українця, зменшити кількість бюрократичних процедур і запобігти корупції.

«Користуватися Он-лайн будинком юстиції можуть всі без винятку громадяни з будь-якої  точки світу, адже у нас діє принцип екстериторіальності. Єдина необхідна умова – наявність Інтернету. При цьому інтерфейс розроблений таким чином, щоб не висувати значних вимог до якості мережі», - сказав він.

За його словами, паралельно з новими сервісами на порталі Он-лайн будинку юстиції буде реалізовано соціальний ліфт, завдяки якому на роботу до органів юстиції громадяни зможуть потрапити без зв’язків, а відповідно до своїх знань, вмінь та навичок.

«Всі наші вакансії будуть розміщені на цьому порталі. Тут також можна буде подати резюме. Після цього ми проводитимемо співбесіди і братимемо на роботу найбільш достойних претендентів», - додав Станіслав Куценко. 

Як вважає Дмитро Калита, директор Intel в Україні, сучасні технології є важливою складовою розвитку економіки та суспільства країні.

«Усі цивілізовані країни переходять у формат E-Government у різних напрямках, в тому числі, у наданні різноманітних державних послуг. Усе, що робить держава для своїх громадян, має бути надійним, зручним та якісним. Тому і технології, які застосовуються у розробці та наданні подібних послуг, мають відповідати найвищим стандартам, бути інноваційними, надійними, потужними», - зазначив Дмитро Калита.

За його словами, корпорація Intel не тільки є розробником таких технологій, але й має великий досвід у реалізації подібних проектів в інших країнах, разом зі своїми стратегічними партнерами, такими як DELL. 

«Тому ми готові та маємо бажання надати всю нашу експертизу в застосуванні технологій Intel для реалізації «Он-лайн будинку Юстиції», щоб зробити свій внесок у розвиток технологій в Україні для блага суспільства», - наголосив він.

Регіональний директор Dell в Україні, Угорщині, Прибалтиці, Азербайджані, Вірменії Тівадар Дієнеш-Оем у свою чергу зауважив: є 2 факти, які змушують одразу повірити, що цей проект має бути вдалим. 

«Сьогодні 100% урядів країн великої двадцятки вибирають Dell в усьому світі. Більше 1 мільярда людей підключаються через сервери Dell кожен день. Ми чуємо від наших клієнтів і замовників з усього світу про потреби й виклики, і саме цей досвід ми враховуємо в розробці інноваційних рішень. Зараз стає очевидним, що конвергентні інфраструктури будуть швидко просуватися. Для нових проектів дедалі більше центрів обробки даних обиратимуть конвергентний підхід до інфраструктури, де оперативні силоси, які в даний час існують для серверів, зберігання даних і мережевих функцій поступляться єдиній архітектурі. Цей проект має хорошу місію і є гарним прикладом того, як життя громади може бути кращим, за допомогою інновацій», - додав він.

Регіональний директор Dell також констатував: комплексне корпоративне рішення Dell на платформі Intel буде служити в якості основи для приладів та інтегрованих систем, допомагаючи клієнтам прискорити співвідношення час-вартість і максимізувати ефективність ІТ-ресурсів, водночас полегшуючи життя споживачів.