01-11-201916:35

У Міністерстві юстиції презентували онлайн-курси з виконавчого провадження, створені за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні

Освітні онлайн курси «Основи виконавчого провадження» та «Виконавче провадження: поглиблений курс» презентовано сьогодні в Міністерстві юстиції.

Вказані курси розроблені студією онлайн-освіти EdEra за участі національних експертів та підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні. Вони містять необхідні теоретичні знання для подальшого поглибленого навчання та здійснення професійної діяльності з виконання рішень.

У презентації взяли участь Андрій Гайченко, заступник Міністра юстиції України з питань виконавчої служби, Посол Генрік Вілладсен, Координатор проектів ОБСЄ в Україні, представники студії онлайн-освіти EdEra, міжнародні та національні експерти.

Андрій Гайченко:  «Міністерство юстиції є відкритим до співпраці з міжнародними партнерами. Разом ми маємо спільну мету – побудувати конкурентний ринок у сфері виконання судових рішень. Тож дуже приємно бачити підтримку партнерів у такому важливому для нас питанні.

Найчастіше проблемним є якраз не сам процес отримання судового рішення, а механізм його виконання. Відсоток виконаних рішень в Україні є меншим за середній не лише в Європі, але і в деяких країнах СНД. Наша мета - вийти на показник, що є у розвинених країнах Західної Європи. Для цього ми маємо чітку стратегію.

По-перше, майбутнє за конкуренцією приватних та державних виконавців. Саме конкуренція покаже життєздатність ідеї з державними виконавцями. Аналогічна ситуація зараз є із приватними нотаріусами – не виникає сумнівів, що вони є більш затребуваними серед людей, аніж державні.

Тому перший пріоритет – розбудова системи має відбуватися у площині конкуренції. Для цього ми забезпечимо рівні умови для державних та приватних виконавців.

Щоб забезпечити чесну конкуренцію, правила і механізми допуску до професії мають бути прозорими і зрозумілими. При цьому фахівець, який потрапляє до професії, повинен бути безумовно компетентним, тому іспит має бути однозначно складним.

Наступним є поступове розширення компетенції приватних виконавців. Звісно, є дискусії щодо таких чутливих питань, як відібрання дитини, виселення тощо, але зваживши всі за і проти зможемо напрацювати ефективні рішення щодо обсягу таких повноважень.

І нарешті, слід розширювати шляхи і формати навчання приватних виконавців. Це потрібно для того, щоб особа, яка бажає отримати доступ до професії, могла обирати зручний для неї спосіб отримання знань – онлайн, офлайн тощо. Ключове питання – якість таких знань та їх достатність для подальшої ефективної роботи».

Посол Генрік Вілладсен:

«Я хотів би подякувати нашим багаторічним партнерам у сфері реформування системи виконання судових рішень – Міністерству юстиції України, Асоціації приватних виконавців України та студії онлайн освіти EdEra.

ОБСЄ та наш офіс в Україні прагнуть реалізовувати ініціативи, спрямовані на підтримку верховенства права та прав людини, і ми активно підтримуємо реформи в країні.

Важливо не тільки отримати справедливе рішення суду, але й належним чином його виконати відповідними органами. Ефективне виконання судових рішень є невід’ємною частиною права на справедливий суд. Іншими словами, невиконання судових рішень підриває весь процес правосуддя.

Перший курс був запущений у травні 2019 р. («Основи виконавчого провадження»)” … Другий курс («Основи виконавчого провадження») був запущений лише місяць тому.

Перший курс допомагає зрозуміти систему виконання судових рішень, правовий статус виконавців, їх права та обов'язки, а також процедури, яких необхідно дотримуватися, а другий курс поглиблено висвітлює функціонування механізму примусового виконання рішень, включаючи організаційні особливості роботи виконавців, юрисдикцію та повноваження судів, процедуру звернення стягнення та багато інших аспектів.

Ми готові надавати подальшу підтримку Міністерству юстиції України та Асоціації приватних виконавців України, щоб реформа виконання судових рішень та інститут приватних виконавців могли принести позитивні зміни на шляху реформування країни.»

 

Деталі про курси:

 

 «Основи виконавчого провадження»: http://bit.do/ffCi8

 

Для кого:

- особи, які мають намір здійснювати діяльність приватного виконавця;

- студенти-магістри юридичних спеціальностей;

- професійні спільноти: юридична, кредиторська, інші;

- державні виконавці зі стажем роботи до 1 року.

 

Про що:

- базові поняття про систему примусового виконання рішень,

- правовий статус органів та осіб, які здійснюють виконання рішень, їхні права та обов’язки,

- порядок та процедура здійснення виконавчого провадження.

Цей курс надасть необхідні теоретичні знання для подальшого поглибленого навчання та здійснення професійної діяльності з виконання рішень.

 

 «Виконавче провадження: поглиблений курс»: http://bit.do/ffCji

 

Для кого:

- майбутні приватні виконавці;

- державні виконавці зі стажем роботи до 1 року;

- усі зацікавлені в темі виконавчого провадження, насамперед студенти юридичних факультетів та професійні спільноти — юридична, кредиторська.

 

Про що:

Цей курс ознайомить вас із організацією діяльності органів ДВС та приватних виконавців. Ви опануєте особливості механізму виконавчого провадження, вивчите юрисдикцію і компетенції відповідних судів та особливості звернення стягнення на майно боржника. Програма курсу базується на «Переліку обов’язкових питань, за якими проводиться навчання осіб, які мають намір здійснювати діяльність приватного виконавця»

 

Як пройти курси:

Для проходження курсів потрібно перейти за посиланням на відповідний курс на сайті https://www.ed-era.com/, авторизуватися, прослухати усі модулі, передбачені курсом, скласти фінальний тест та отримати сертифікат.