15-06-201617:03

У Міністерстві юстиції відбувся круглий стіл щодо обговорення питання ратифікації Україною конвенції про угоди про вибір суду

У засіданні взяли участь представники провідних юридичних компаній України у галузі цивільного та господарського права, судді Вищого господарського суду України та Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних та кримінальних справ, представники Американської торгово-промислової палати, Європейської бізнес асоціації.

Більшістю учасників була підтримана ідея ратифікації Конвенції Україною а також важливість адаптації норм законодавства з метою ефективного виконання Конвенції.

Як засвідчило обговорення, підготовка пропозицій про ратифікацію зазначеної Конвенції потребує детального аналізу внутрішнього законодавства, зокрема положень Закону України «Про міжнародне приватне право», Цивільного процесуального та Господарського процесуального кодексів України, з огляду на необхідність внесення змін до їхніх положень з метою належної імплементації цього міжнародного договору.

Запропоновані Міністерством юстиції України зміни до вказаних законодавчих актів України викликали конструктивну дискусію серед представників юридичної спільноти, зокрема учасники засідання зазначили про відсутність у законодавстві України поняття виключної угоди про вибір суду, обговорили доцільність поширення положень Конвенції на невиключні угоди про вибір суду, а також процесуальні особливості виконання Конвенції в Україні.

Довідково:

Конвенція про угоди про вибір суду розроблена в рамках роботи Гаазької конференції з міжнародного приватного права для врегулювання питань взаємного визнання і виконання іноземних судових рішень, винесених у комерційних справах, на підставі угоди про вибір суду.

Метою Конвенції є сприяння міжнародній торгівлі та інвестиціям шляхом визначення єдиного стандарту в питаннях юридичної сили та обов’язковості угод про виключний вибір суду для розв'язання спорів, що виникли з зовнішньоекономічних договорів або у зв'язку з ними.

Конвенція вступила в силу для країн Європейського Союзу та Мексики 01.10.2015. Для Сингапуру – вступить в силу 01.10.2016. Сполучені Штати Америки підписали, але ще не ратифікувала її.

Конвенція набере чинності для нашої держави після висловлення згоди на її обов’язковість Верховною Радою України у перший день місяця, що починається після сплину трьохмісячного періоду після передачі депозитарію інструменту про ратифікацію.

Наразі в Міністерстві юстиції України розпочато роботу з підготовки законопроекту про ратифікацію зазначеної Конвенції.