15-07-200300:00

У Міністра юстиції з'явилось два перших заступника та п'ять заступників

В Міністерстві юстиції з\'явилось два перших заступника Міністра. Указами Президента України на ці посади було призначено Анатолія Зайця та Василя Супруна. Анатолій Заєць був звільнений з посади Державного секретаря Міністерства юстиції у зв\'язку з ліквідацією цієї посади, а Василь Супрун - перший заступник по зв"язкам з Верховною Радою - перейшов у Мін\'юст з Кабміну, де він з 2000-го року працював заступником директора Юридичного департаменту Секретаріату Кабінету міністрів України - начальником управління юридичної експертизи проектів актів законодавства.

Окрім двох перших заступників Міністр юстиції матиме тепер ще й п\'ять заступників. Миколу Шупеню, Олександра Пасенюка, Лідію Горбунову і Леоніда Єфименка Президент України своїми указами призначив на ці посади, звільнивши їх з посад заступників Державного секретаря Мін\'юсту у зв\'язку з ліквідацією цих посад. Крім того, заступником Олександра Лавриновича став також фахівець у галузі європейського права та питань діяльності Європейського суду з прав людини Василь Мармазов, котрий є новою людиною для Міністерства.

Біографічна довідка:
Супрун Василь Федорович

Народився 20 вересня 1953 року в селищі міського типу Поліське Київської області.

У 1970-1971 роках працював різноробочим Поліського РБУ облмісцевпрому. Пізніше рік працював електромонтером. Спочатку на київському заводі "Укркабель", згодом в Поліському комбінаті продовольчих товарів.

У 1972 році був підсобний робітником ПМК №5 управління "Київсільбуд"

З 1972 по 1974 рік - служив у армії. А після цього до 1976 року працював електромонтером на Київському заводі "Укркабель".

У 1976 - 1981 роках навчався на факультеті міжнародних відносин і міжнародного права Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка.

З 1987 працював 4 роки консультантом, референтом, інструктором БММТ "Супутник" Київського міському ЛКСМУ.

У 1987- 1992 роках - консультант, експерт, адвокат Представництва Інюрколегії в УРСР. Пізніше місяць працював адвокатом в "Укрінюрколегії". Цього ж 1992 року стає головним спеціалістом сектора управління державним майном Відділу з питань власності і підприємництва.

З 1992 до 1994 року обіймав посаду експерта сектора управління державним майном групи експертів з питань власності і підприємництва.

У 1994-1996 роках працював завідуючим сектором по обліку і систематизації законодавства Юридичного відділу. Згодом декілька місяців - заступником начальника Юридичного управлінння. З 1996 до 2000 року був на посаді першого заступника начальника вищезазначеного управління.

З 2000 року працював заступником директора Юридичного департаменту Секретаріату Кабінету міністрів України - начальником управління юридичної експертизи проектів актів законодавства.

Має великий досвід в проведенні правових експертиз законопроектів, зокрема, з питань власності, приватизації, зовнішньо-економічної діяльності. Брав участь у підготовці програми дій уряду та програми приватизації.

Біографічна довідка:

Мармазов Василь Євгенович

Народився 20 січня 1962 року в Донецьку.

З 1979 по 1984 рік навчався на юридичному факультеті Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка. А потім залишився у цьому ж вузі стажистом-викладачем.

З 1984 по 1986 рік - аспірант.

З 1986 по 1989 рік - працював асистентом кафедри історії та теорії держави і права юридичного факультету.

У 1989-1990 роках - був інструктором ідеологічного відділу Ленінського районого комітету КПУ м. Києва. У цей же час за суміцництвом працював асистентом кафедри теорії та історії держави та права юридичного факультету Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка. Перебував на цій посаді до 1996.

З 1996 по 2000 рік - був доцентом вищезазначеної кафедри.

З 2000 і досі він є докторантом Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, працює над дисертацією з проблем тлумачення Європейської конвенції з прав людини та основних свобод в практиці Європейського суду з прав людини.

Автор наукових праць в галузі європейського права та питань діяльності Європейського суду з прав людини:

"Україна в політико-правовому просторі Ради Європи" (1999 р.);

"Рада Європи: політико-правовий механізм інтеграції" (2000 р.);

"Захист прав та майнових інтересів у Європейському суді з прав людини" (2001 р.);

"Методи динамічного тлумачення Європейської конвенції з прав людини та основних свобод в юриспруденції Європейського суду з прав людини" (2002 р.).

Є членом Київської колегії адвокатів та Міжнародної асоціації адвокатів.

З 2000 року - член Міжнародного арбітражного суду при Міжнародній торгівельній палаті.

Додаткова освіта: у 1993 році стажувався в галузі права у Лондонській школі економіки, а у 1995-1996 роках перебував на стажуванні у Кембріджському університеті, вивчаючи порівняльне та європейське право.

У 2000 році отримав сертифікат про участь у літній сесії Міжнародного інституту з прав людини у Стразбурзі.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua