10-06-202517:50

У Мін’юсті пройшла зустріч щодо санкційної політики відносно осіб, причетних до депортації чи примусового переміщення дітей

9 червня у Міністерстві юстиції України відбулася зустріч представників українських органів влади та народних депутатів України із делегацією ПАРЄ – Еріком Кроссом (Естонія), Полем Галлесом (Люксембург) та Сігурдуром Хельгі Пальмасоном (Ісландія) – щодо запровадження санкцій проти осіб, причетних до депортації чи примусового переміщення українських дітей.

Під час зустрічі заступник Міністерки юстиції з питань європейської інтеграції Людмила Сугак подякувала Раді Європи за підтримку питання ідентифікації та безпечного повернення на територію України дітей, що були депортовані чи примусово переміщені росією. Також заступник Міністерки розповіла про Реєстр відомостей щодо дітей, депортованих або примусово переміщених у зв’язку із збройною агресією рф проти України.

«Сьогодні Міжвідомча Комісія працює над верифікацією тисячі даних про дітей, які могли бути примусово вивезені до росії. Ці дані ми отримали від громадських організацій, наших міжнародних партнерів, інших відомств. Ми ретельно їх аналізуємо і потім додаємо до Реєстру. Наші колеги з правоохоронних органів встановлюють осіб, які відповідальні за депортацію українських дітей», – зазначила Сугак і додала: «На жаль, питання безпосереднього застосування санкцій не в компетенції нашого відомства. Але ми можемо і готові забезпечити повернення підсанкційних активів».

Начальниця Департаменту захисту прав дітей та протидії насильству Офісу Генпрокурора Юлія Усенко розповіла про розслідування злочинів, пов’язаних із депортацією українських дітей, зокрема, про співпрацю з Міжнародним кримінальним судом.

«Впродовж трьох років ми зосереджувались на середній ланці людей, відповідальних за примусове вивезення дітей до росії. Однак наше головне завдання – встановити вище політичне керівництво, щоб притягнути до відповідальності саме їх», – наголосила Усенко, оскільки, за її словами, депортація українських дітей до рф є системним і широкомасштабним явищем.

Директор Департаменту міжнародних організацій МЗС Сергій Дворник звернув увагу на важливості спільного з Радою Європи  санкційного тиску на осіб, які відповідальні за примусове вивезення українських дітей до рф. Водночас директорка Департаменту економічної дипломатії Кіра Спиридонова заявила про необхідність включення питання депортації українських дітей до Глобального режиму санкцій ЄС у сфері прав людини.

За словами української сторони, Україна та міжнародні партнери повинні виробити механізм, щоб синхронізувати і гармонізувати свої санкції проти осіб, причетних до депортації українських дітей. Адже основна мета цієї зустрічі – попередити майбутні випадки примусового вивезення дітей росією.

Підпишись на наш Телеграм