07-05-201915:11

У Мін’юсті відбулося засідання робочої групи з питань розробки проекту Плану заходів з реалізації стратегії реформування юстиції для дітей

У Міністерстві юстиції за участі членів та представників Міжвідомчої координаційної ради, запрошених експертів та представників громадських організацій відбулося експертне обговорення остаточного проекту Плану заходів з реалізації національної стратегії реформування системи юстиції щодо дітей на період до 2023 року (далі – проект Плану заходів).

У своєму вступному слові радник Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх, к.ю.н. Соломія Старосольська наголосила на актуальності та важливості експертного обговорення проекту плану заходів, адже останній повинен стати путівником подальшої роботи усіх відповідальних органів та залучених сторін у сфері правосуддя для дітей в Україні.

«Маючи окремі запитання до ряду положень проекту, адже такий було розроблено в результаті проведення тематичних фокус груп у квітні цього року, Міністерство юстиції очікує, що робоче засідання та активна робота кожного учасника дозволить сформувати у всіх виконавців, співвиконавців та партнерів відчуття відповідальності за реалізацію та виконання в подальшому Плану заходів», - пояснила позицію Соломія Старосольська.

Стратегія та план заходів з її реалізації є своєрідним путівником необхідних змін у галузі законодавства і політики, організації роботи відповідних органів та служб, які сприятимуть запровадженню в Україні ефективної системи юстиції для неповнолітніх. Мета їх прийняття - сформувати розуміння основних напрямів реформування системи юстиції щодо неповнолітніх на основі вимог відповідних міжнародних стандартів, принципів, які мають бути підвалинами цієї реформи, з урахуванням чинних політик, процедур та практик в сфері попередження злочинності неповнолітніх, які реалізуються в Україні.

«Наше завдання зараз наповнити цей путівник конкретними діями, щоб крок за кроком ми досягали мети. Попереду – амбітні цілі та клопітка праця тих, хто кожен день працює над забезпеченням прав дитини та створенням умов для їх найкращої реалізації. Поряд з цим, ми повинні пам’ятати, що реформа юстиції для дітей - реформа, яка повинна творитися великою командою. Її сьогоднішні і майбутні результати - результат праці кожного, хто працює з нами» - підсумувала радник Міжвідомчої координаційної ради.

За результатами обговорення проекту Плану заходів було прийнято рішення внести зміни у проект Плану заходів та вже до середини травня надіслати його на остаточне погодження уповноваженим органам.