04-08-200400:00

У першому півріччі 2004 року Мін'юст попередив прийняття органами центральної влади 671 незаконної правової норми

Міністерство юстиції України відхилило близько 15 відсотків нормативно-правових актів міністерств та інших органів центральної влади, що були подані на державну реєстрацію у першому півріччі цього року. Уцілому Мін′юст попередив прийняття 671 незаконної правової норми, більшість з яких порушували права громадян та суб′єктів хазяйнування. Про це повідомив Міністр юстиції України Олександр Лавринович за підсумками державної реєстрації Міністерством юстиції нормативно-правових актів центральних органів влади у 1 півріччі цього року.

Міністр також повідомив, що з початку року Мін′юст виявив незареєстровані, а отже незаконні акти, в 13 з 14 перевірених центральних органах влади. Зокрема, такі акти застосовувалися в Держкомзв′язку, Міністерстві внутрішніх справ, Держкомміграції, Держкомрезерві, Держкомстатистці, Державній податковій адміністрації, Нацбанку, Мінтрансі, Держкомземі та інших. За словами Міністра, після перевірок Мін‘юсту переважно всі центральні органи влади привели свої нормативні акти у відповідність до законодавства.

Крім того, територіальними органами юстиції за 6 місяців року було відмовлено у реєстрації близько 16% нормативно-правових актів органів виконавчої влади та ще 10% відправлено на доопрацювання. Зокрема, як повідомив Олександр Лавринович, обласні управління юстиції відмовили у реєстрації або повернули на доопрацювання 12% розпоряджень голів облдержадміністрацій.

Олександр Лавринович наголосив, що за 10 років державної реєстрації нормативно-правових актів в Україні Міністерством юстиції було попереджено прийняття понад 17 тисяч незаконних правових норм.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua