08-09-201515:23

У Страсбурзі пройшли консультації щодо проекту Закону України «Про Державне бюро розслідувань»

Під час обговорення документу сторони підняли питання дотримання європейських принципів ефективного розслідування при розробці законопроекту «Про Державне бюро розслідувань».

Зокрема було вказано на необхідності забезпечення основних критеріїв ефективного розслідування, основними з яких є незалежність, ретельність, оперативність, громадський контроль і залучення до процесу потерпілих.

Учасники консультацій загострили увагу на вимогах щодо ефективності слідчих дій та відзначили проблемні моменти щодо розслідування серйозних порушень прав людини, імовірно вчинених працівниками самого Державного бюро.

Учасники заходу дійшли згоди у баченні подальших шляхів удосконалення правових та організаційних механізмів протидії катуванню та жорстокому поводженню в Україні.

Результати консультацій будуть враховані під час підготовки вказаного законопроекту до повторного другого читання.

У консультаціях взяли участь пан Філіп Буай – Генеральний директор РЄ з прав людини і верховенства права, пані Женєв’єв Маєр – Голова Департаменту РЄ з виконання рішень ЄСПЛ та інші члени цього департаменту, пан Йерун Шоккенброек – Виконавчий секретар Європейського комітету з питань запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню, пан Томас Маркерт, Секретар Венеціанської комісії та пан Крістос Джакомопулос – Директор з прав людини, Спеціальний радник Генерального секретаря РЄ щодо України, народні депутати України та фахівці комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.