29-09-200300:00

У СВІТІ ЮСТИЦІЇ. Латвійський Мін'юст створив Держслужбу пробації

Найближчим часом у Латвії буде створено службу пробації. Термін "пробація" означає вид умовного покарання, при якому засуджений на час іспитового терміну, установленого судом, потрапляє під нагляд спеціальних органів. Подібна практика застосовується в більшості країн світу.

Латвійський Мін'юст планує, що з початку діяльності цієї структури кількість засуджених до тюремного ув'язнення може знизитися на 30%. Прихильники пробації також упевнені, що нововведення дозволить неповнолітнім злочинцям і тим, хто вчиняє злочин вперше, виправитися і повернутися в суспільство, а не потрапити на нари.

Організацією альтернативного покарання буде займатися Держслужба пробації. 25 вересня латвійський Сейм концептуально схвалив Закон про Держслужбу пробації, що повинно "знизити негативні наслідки, що виникають після здійснення злочинів".

В обов'язку нової служби будуть входити контроль за умовнозасудженими, створення програми соціального виправлення злочинців, координація і контроль за виконанням примусових робіт. Одночасно в Кодекс виконання покарань внесені поправки, які визначають, яким чином Служба пробації буде стежити за засудженими і забезпечувати їм "соціальну інтеграцію".

Останнім часом у Латвії число ув'язнених - і засуджених, і підслідних - коливається в межах від 8300 до 8500 чоловік, 43% з них ще чекають вироку. Тому один з позитивних аспектів нового закону - "розвантаження" в'язниць і інших місць висновків.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua