17-08-200400:00

У Вінницькому РАЦСі започаткували церемонію заручин

Вінницьке міське управління юстиції започаткувало проведення у міському РАЦСі обряду заручин. Як повідомили в обласному управлінні, обряд введено згідно з Сімейним кодексом України, що набув чинності з 1 січня 2004 року, відповідно до якого зарученими вважаються особи, які подали заяву про реєстрацію шлюбу.

За словами заступника начальника управління юстиції Алли Артеменко, завдяки новій церемонії вінницькі наречені матимуть змогу запросити батьків, свідків, сестер, братів та інших родичів при подачі заяви. Під час заручин, працівник відділу реєстрації актів цивільного стану запрошує усіх до обрядового залу і оголошує про подання заяви і про день реєстрації шлюбу. З цього дня юнак і дівчина вважаються зарученими. І на підтвердження цього юнак може подарувати коханій якусь прикрасу. В тексті обряду наречених попереджають про відповідальність шлюбу. І протягом місяця вони мають право оцінювати, анульовувати своє рішення про заручини. Або прийняти виважене рішення перед тим, як стати на весільний рушник.

Алла Артеменко підкреслила, що обряд заручин проводиться лише добровільно і за взаємною згодою наречених.

“Відновлюється давня українська традиція, коли в родинному колі юнак з дівчиною просять батьків благословити їх на шлюб і подають заяву до державного органу реєстрації актів цивільного стану. Додається ще одне свято для обох родин. Яке передбачає дружні родинні стосунки” – зазначила вона.

Обряд заручин проводиться лише добровільно і за взаємною згодою. З початку року в місті Вінниці вже виявили бажання святкувати обряд “Заручини” 5 пар.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua