17-07-201520:27

Україна готує ще один позов до ЄСПЛ проти Росії, - Антон Янчук

У вересні українська сторона підготує та подасть проти Росії ще один позов до Європейського суду з прав людини. Про це в ході зустрічі з представниками Європейської служби зовнішньої діяльності щодо обговорення наслідків незаконної окупації частини території України повідомив заступник Міністра юстиції Антон Янчук.

«У вересні ми збираємося подати  ще один позов проти Російської Федерації щодо фактів порушення Конвенції з прав людини, які не охоплюються попередніми судовими позовами», - заявив заступник Міністра юстиції. 

Водночас, зазначив він, українська сторона веде переговори з РФ щодо тлумачення і застосування частини конвенцій ООН, де російська Федерація визнає юрисдикцію відповідного арбітражу. 

«Крім того, ми збираємося почати такі переговори щодо решти міжнародних договорів, де Російська Федерація визнає юрисдикції міжнародних судів та відповідних арбітражних інститутів. У результаті ми використаємо більшість інструментів врегулювання міжнародних спорів України і Російської Федерації щодо окупації АР Крим, організації та фінансування конфлікту на Донбасі», - наголосив Антон Янчук.

Він також повідомив, що після окупації частини території Україні вдалося створити правову основу, яка забезпечує вирішення проблемних питань у цій сфері реєстрації прав.

«Ми прийняли Закон України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України ». Відповідно до цього закону діяльність будь-яких державних органів чи посадових осіб на тимчасово окупованій території вважається незаконною, якщо ці органи чи особи створені, обирані чи призначені в не передбаченому законодавством України порядку», - зазначив заступник Міністра.

За його словами, усі фізичні та юридичні особи зберігають право власності та інші права на нерухоме майно та землю, які розташовані на тимчасово окупованих територіях.

«Ми не визнали жодного документу, виданого установою чи органом, який є де-факто органами управління в АР Крим, та не є органом влади України, і збираємося дотримуватись такого підходу у майбутньому», - наголосив Антон Янчук.

У рамках візиту делегації України у складі заступників міністрів з питань європейської інтеграції до інституцій Європейського Союзу заступник Міністра юстиції також взяв участь у черговому засіданні діалогу з запровадження безвізового режиму . У ході зустрічі обговорили питання прогресу України в напрямку антикорупційної політики та боротьби з організованою злочинністю.

Окрім того, Антон Янчук взяв участь у першому засіданні Комітету асоціації між Україною та ЄС. Він поінформував про прогрес України у сфері впровадження політичних реформ, спрямованих на утвердження верховенства права та поваги до прав людини, а також антикорупційних реформ. Так учасники обговорили питання щодо співробітництва між Україною та ЄС у сфері юстиції, свободи та безпеки.

Нагадаємо, нині у провадженні Європейського суду з прав людини знаходяться три міждержавних справи «Україна проти Росії», «Україна проти Росії (II)» і «Україна проти Росії (III)».