30-06-200400:00

Україна має намір приєднатися до Гаазької конвенції про цивільно-правові аспекти міжнародного викрадення дітей

Міністерство юстиції України розробило проект закону про приєднання до Гаазької конвенції про цивільно-правові аспекти міжнародного викрадення дітей. Як повідомив прес-службі Мін′юсту Міністр юстиції України Олександр Лавринович, положення Конвенції спрямовані на забезпечення негайного повернення дітей у разі їх незаконного переміщення або утримання в будь-якій з держав – учасниць Конвенції. А також на забезпечення ефективного дотримання прав на опіку та доступ, згідно із законодавством тієї держави, з території якої дитину було вивезено.

Олександр Лавринович повідомив, що на сьогоднішній день учасницями Конвенції є 74 держави.

“Приєднання до зазначеної Конвенції розширить правове співробітництво України з багатьма країнами світу у сфері незаконного переміщення або утримання дітей. А також сприятиме виробленню ефективного внутрішньодержавного механізму захисту прав дітей та дотримання прав на опіку й доступ.” – зазначив Міністр.

У разі ратифікації Конвенції українським парламентом, наступним кроком вітчизняних органів юстиції будуть контакти з центральними органами держав – учасниць Конвенції. Оскільки, відповідно до положень документу, Конвенція матиме силу лише у відносинах з тими країнами, що заявлять про своє визнання такого приєднання, наголосив Міністр юстиції.

Гаазька конвенція про цивільно-правові аспекти міжнародного викрадення дітей була ухвалена 24 жовтня 1980 року на чотирнадцятій сесії Гаазької конференції з міжнародного приватного права.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua