07-08-201915:12

Україна приєдналася до Сінгапурської Конвенції щодо медіації

Павло Петренко підписав Конвенцію ООН про міжнародні угоди про врегулювання спорів за результатами медіації - Сінгапурську Конвенцію щодо медіації.

Урочиста церемонія підписання відбулася в Сінгапурі у рамках Конференції високого рівня з питань медіації за участі представників понад 70 країн. Україна стала однією з 46 країн - підписантів цього важливого міжнародного договору. Його реалізація сприятиме посиленню ролі медіації, як альтернативи арбітражу для вирішення міжнародних комерційних спорів, та загалом матиме позитивний вплив на розвиток міжнародної торгівлі.

Виступаючи в рамках Конференції, Міністр Павло Петренко підкреслив, що Україна завжди відстоювала принципи  верховенства права, які є фундаментальними для всієї демократичної світової спільноти. 

Павло Петренко наголосив, що «Український народ, як ніхто інший, відчув жахливі наслідки зухвалого порушення норм міжнародного права. Але, незважаючи на постійну агресію проти нашої держави, яка триває з 2014 року, трансформації, які відбулися в нашій державі є потужними і незворотними».

Міністр юстиції відзначив, що в Україні продовжується процес розбудови незалежної та ефективної судової системи, в тому числі шляхом оновлення та очищення судової влади. Одночасно іде робота над запровадженням досудових механізмів вирішення суперечок та посередництва. Наразі передумови запровадження інституту медіації під час судового розгляду визначені в процесуальному законодавстві країни, а в липні цього року в Парламент внесено законопроект «Про діяльність в сфері медіації», розроблений на основі кращих європейських і світових практик. Більш того, альтернативний спосіб вирішення спорів активно використовується в рамках надання безоплатної правової допомоги. І цей спосіб вирішення суперечок стає все більш популярним серед громадян України.

У рамках візиту Міністр Павло Петренко провів переговори з Міністром юстиції та внутрішніх справ Сінгапуру К. Шанмугамом.

Сторони обмінялися думками щодо важливості зміцнення співпраці та обговорили низку питань українсько-сінгапурських відносин. Український міністр запросив сінгапурського колегу відвідати Україну.