06-11-201917:56

Україна пропонує ЄС доповнити Угоду про асоціацією додатком про реформи юстиції

Заступник Міністра юстиції Валерія Коломієць взяла участь у п’ятому засіданні Комітету Асоціації у складі української делегації.

На зустрічі з Комісаром ЄС з питань юстиції, захисту прав споживачів та гендерної рівності Вєрою Юровою було обговорено подальші кроки щодо поглиблення співробітництва у сфері юстиції, свободи та безпеки.  Зокрема, Україна запропонувала стороні ЄС розширити співробітництво у сфері юстиції, доповнивши Розділ ІІІ Угоди про асоціацію новим додатком.

Новий додаток – це комплексний програмний документ, розроблений Мін’юстом разом з іншими заінтересованими сторонами. Як зазначає Валерія Коломієць, реалізація нового додатку  буде сприяти подальшому зміцненню та розширенню відносин між Україною, ЄС та її державами-членами і стане інструментом для прискорення реалізації Угоди про асоціацію та платформою для подальшого поглиблення співпраці.

Планується, що Угода про асоціацію буде доповнена взаємовигідним співробітництвом у сферах захисту прав людини, управління кордонами, боротьби зі злочинністю, кібербезпеки та захисту інформації, судової реформи та правового співробітництва.

Після опрацювання пропозиції України Європейською Комісією рішення про доповнення Розділу ІІІ Угоди про асоціацію може бути винесене на засідання Ради асоціації Україна - ЄС, яке відбудеться цього року.