13-01-200600:00

Україна стала сороковим членом Групи держав Ради Європи проти корупції (ГРЕКО)

У зв’язку з набуттям для України чинності Цивільної конвенції Ради Європи про боротьбу з корупцією (ратифіковано Законом від 16 березня 2005 року) з 1 січня 2006 року Україна стала сороковим членом Групи держав проти корупції. ГРЕКО – це так звана розширена часткова угода (enlarged partial agreement) Ради Європи. Групу було засновано в 1999 році (детальніше – www.greco.coe.int).

Нижче наводиться офіційний прес-реліз Генерального секретаря Ради Європи з приводу приєднання України до ГРЕКО.

«“Корупція є ворогом демократії, оскільки вона руйнує довіру народу до своїх інституцій,” – зазначив Генеральний секретар Ради Європи Террі Девіс з нагоди приєднання України 1 січня 2006 року до антикорупційного моніторингового механізму Ради Європи.

“Під час свого візиту до Ради Європи рік тому Президент Ющенко виділив боротьбу з корупцією як ключовий пріоритет своєї адміністрації. Приєднання України до Групи держав проти корупції (GRECO [Group of Countries against Corruption]) як її 40-ого члена є важливим кроком до досягнення цієї мети.”

Приєднавшись до ГРЕКО, Україна зобов’язалась брати участь у процесі взаємної оцінки в рамках Групи. У 2006 році відбудеться оціночний візит до України, котрий буде присвячено таким питанням: корупція в публічних установах; органи влади, відповідальні за розслідування та кримінальне переслідування корупційних правопорушень; імунітет від переслідування, яким наділено окремих публічних посадових осіб; запобігання використання юридичних осіб для покриття корупції; та заходи з вилучення доходів, отриманих особами, утягнутими в корупцію.

Представники України візьмуть участь в роботі першого пленарного засідання ГРЕКО в 2006 році, що відбудеться 6-10 березня.»

Джерело: офіційний веб-портал Ради Європи (http://www.coe.int/T/E/Com/Press/News/NoteRedac2006/20060112_ukraine.asp).

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 271-16-76
E-mail: press@minjust.gov.ua