11-10-200400:00

Україна та Єгипет домовилися про видачу правопорушників та правову допомогу у кримінальних справах

Україна та Арабська Республіка Єгипет підписали два міждержавні договори у правовій сфері – про взаємну правову допомогу у кримінальних справах та про видачу правопорушників. Підписання відбулося 10 жовтня 2004 рок в м. Каїрі (Єгипет) в ході офіційного візиту Міністра юстиції України Олександра Лавриновича. Арабська Республіка Єгипет стала другою після Ірану країною ісламського світу, з якою Україною укладені договори у сфері права.

Від України Договори підписав Міністр юстиції України Олександр Лавринович, від Арабської Республіки Єгипет – міністр юстиції Махмуд Абул Лейл.

Відповідно до зобов‘язань, що передбачає Договір про взаємну правову допомогу в кримінальних справах, Україна та Єгипет надаватимуть одна одній найширші можливі заходи у розслідуванні, переслідуванні й попередженні злочинів. В тому числі – у розслідуванні чи судовому розгляді справ про злочини, отриманні свідчень і доказів, обшуку і виїмки, врученні судових документів, у проведенні заходів щодо встановлення, місцезнаходження, арешту чи конфіскації доходів, одержаних злочинним шляхом, встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб тощо. У наданні правової допомоги може бути відмовлено, зокрема, якщо злочин розглядатиметься однією із держав як політичний.

Відповідно до Договору про видачу правопорушників, Україна та Єгипет зобов‘язалися видавати одна одній на запит будь-яку особу, яка розшукуватиметься компетентними установами сторін за скоєний злочин, що тягне видачу, або для винесення та виконання вироку у зв‘язку з таким злочином. Підставою для відмови у видачі правопорушників можуть бути злочини політичного характеру та інші обставини, що визначені у Договорі.

Як зазначив під час підписання Міністр юстиції України Олександр Лавринович, правові договори між Україною та Єгиптом є актуальними з огляду на досить активний туристичний обмін, а також потужні економічні зв‘язки між двома країнами - Україна є другим серед країн СНД торгівельним партнером Єгипту. Олександр Лавринович наголосив, що підписання договорів у правовій сфері є запорукою подальшої стабільної співпраці України та Арабської Республіки Єгипет.

Олександр Лавринович також підкреслив, що підписані Договори є першими міждержавними угодами в правовій сфері, які укладені з цією ключовою країною Близького сходу. На сьогодні також ведуться переговори з Арабською Республікою Єгипет щодо підготовки ще одного міждержавного договору у правовій сфері - про правові відносини у цивільних справах.

Досі між Україною та Арабською Республікою Єгипет було парафовано або ратифіковано 40 міждержавних, міжурядових та міжвідомчих договорів у торгово-економічній, науково-технічній, туристичній, освітянській та інших сферах.

На сьогодні Україною підписано двосторонні міждержавні договори, що передбачають допомогу у кримінальних справах з 18 країнами світу, а також з 4 країнами – про видачу правопорушників. Крім того, Україна стала учасницею 7 багатосторонніх міжнародних договорів у сфері допомоги у кримінальних справах, а також 3 європейських конвенцій, що передбачають видачу правопорушників.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua