12-10-200400:00

Україна та Єгипет уклали Меморандум про співпрацю органів юстиції

Єгипет став 24 країною світу, з якою Україна уклала договір про співпрацю органів юстиції. Меморандум про взаєморозуміння щодо співпраці мін‘юстів двох країн укладено в рамках офіційного візиту Міністра юстиції України Олександра Лавриновича до Арабської Республіки Єгипет, що триває з 9 по 13 жовтня 2004 року.

Як зазначається у підписаному Меморандумі, угода має на меті поглиблення доброзичливих відносин між двома державами з огляду на особливу роль органів юстиції у житті суспільства. Органи юстиції України та Єгипту зобов‘язалися обмінюватися у взаємних інтересах правовою інформацією, здійснювати допомогу у розробці законодавства у відповідності з міжнародними нормами та стандартами, обмінюватися фахівцями у спеціальних галузях тощо. Щорічно Україна та Єгипет домовлятимуться про найбільш актуальні або проблематичні напрямки в роботі системи юстиції та створюватимуть відповідні програми співробітництва за участю двох сторін.

Як повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович, здебільшого зарубіжні фахівці юридичної галузі проявляють підвищений інтерес до наробок українських колег у галузі судових експертиз, створення інформаційних систем та ведення спеціалізованих реєстрів. Для України найбільш цікавим є міжнародний досвід у галузі підготовки законопроектів, адаптації національного законодавства до міжнародних норм, а також організація роботи системи юстиції.

Загалом на сьогодні Україною підписано 30 договорів щодо співробітництва установ органів юстиції. Крім Єгипту такі угоди було раніше підписано з Австрією, Азербайджаном, Естонією, Литвою, Латвією, Польщею, Білоруссю, Грузією, Казахстаном, Канадою, Киргизією, Кіпром, Португалією, Росією, Словаччиною, Угорщиною, Узбекистаном, Швейцарією, Туреччиною, Молдовою, ФРН, Болгарією та Монголією.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua