25-03-201916:16

Україна та ЄС обговорили питання юстиції, свободи та безпеки на щорічному засіданні Підкомітету у Києві

У Києві відбулося п’яте щорічне засідання Підкомітету «Юстиція, свобода та безпека» Комітету Асоціації між Україною та ЄС.

Українську Делегацію очолив заступник Міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Сергій Петухов. Делегацію ЄС очолив Голова підрозділу з питань двосторонніх відносин з країнами Східного партнерства Європейської служби зовнішньої діяльності Річард Тіббельс. До складу Української делегації також увійшли представники Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Державної прикордонної служби України, Міністерства внутрішніх справ, Міністерства закордонних справ, Національного антикорупційного бюро, Державної судової адміністрації, Державного бюро розслідувань, Вищої ради правосуддя, Національного агентства з питань запобігання корупції та Генеральної прокуратури.

Сторони підкреслили важливість детального обговорення питань юстиції, свободи та безпеки та нового порядку денного ЄС-Україна у вищезгаданих сферах. Вони привітали функціонування безвізового режиму між Україною та ЄС.

Сторони також обговорили імплементацію стратегії реформування правосуддя, реформи органів прокуратури, правоохоронних органів та судової системи.

Увагу приділили запобіганню та протидії корупції. Сергій Петухов наголосив на прогресі України в проведенні антикорупційної реформи, зокрема, процесі створення Вищого антикорупційного суду.

На разі триває процес відбору та призначення суддів Вищого антикорупційного суду, найближчим часом очікується запуск його роботи.

Україна та ЄС обговорили також питання міжнародного співробітництва, запобігання та протидії організованій злочинності, кіберзлочинності, протидії торгівлі людьми, боротьбі з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму. Сергій Петухов зазначив, що Україна висловлює вдячність ЄС за продовження санкційної політики проти держави-агресора та засудження чергового порушення міжнародного права щодо затримання українських моряків у листопаді 2018 року.

 

Фотоматеріали за посиланням: https://minjust.gov.ua/galleries/zastupnik-ministra-yustitsii-ukraini-z-pitan-evropeyskoi-integratsii-sergiy-petuhov-vzyav-uchast-u-pyatomu-zasidanni-dialogu-z-prav-lyudini-kiiv-21-22-bereznya-2019-roku