20-05-202110:50

Україна та ЄС обговорили співробітництво у сфері юстиції, свободи та безпеки

19 травня 2021 року у форматі відеоконференції відбулося сьоме засідання Підкомітету «Юстиція, свобода та безпека» Комітету асоціації між Україною та ЄС.

Українську делегацію очолювала заступниця Міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Валерія Коломієць. До складу делегації також входили представники Міністерства внутрішніх справ, Міністерства закордонних справ, Національного агентства з питань запобігання корупції, Національного антикорупційного бюро, Вищого антикорупційного суду, Офісу Генерального прокурора, Вищої ради правосуддя, Верховного суду та інших державних органів. 

Делегацію ЄС очолював голова Підрозділу з питань двосторонніх відносин з країнами Східного партнерства Європейської служби зовнішньої діяльності Річард Тіббельс.

Україна та ЄС вкотре підкреслили важливість детального обговорення питань юстиції, свободи та безпеки.

Сторони привітали продовження функціонування безвізового режиму між Україною та ЄС, а також Україна підтвердила зацікавленість  у співпраці з питань запровадження сертифікатів вакцинації з метою якнайшвидшого відновлення безвізових подорожей наших громадян до ЄС. Також було наголошено, що Україна продовжує подальшу імплементацію критеріїв візової лібералізації, а також демонструє прогрес у виконанні рекомендацій Єврокомісії.

Українська Сторона проінформувала Сторону ЄС про кроки України, спрямовані на впровадження системних галузевих реформ, та висловила подяку за підтримку у їх проведенні. Також Україна поінформувала про досягнутий прогрес в імплементації Угоди про асоціацію.

Сторони обговорили прогрес судової реформи, реформи прокуратури та правоохоронних органів, запобігання і протидії корупції, судової співпраці у цивільних та кримінальних справах, захисту персональних даних, управління кордонами, міграції та біженців.

Крім того, визначено подальші спільні кроки на виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Сторони подякували одна одній за плідну співпрацю та висловили сподівання у подальшому її зміцненні, зокрема підкреслили важливість спільної реалізації проектів технічної допомоги ЄС.

Наступне засідання Підкомітету заплановане до проведення навесні 2022 року.