06-09-200400:00

Україна та Кіпр підписали угоду про правову допомогу у цивільних справах

Підписано міждержавну Угоду між Україною та Республікою Кіпр про правову допомогу у цивільних справах. Підписання відбулося сьогодні, 6 вересня 2004 року, у Києві. Від України угоду підписав Міністр юстиції України Олександр Лавринович, від Республіки Кіпр - Міністр юстиції та громадського порядку Дорос Теодору.

Це перший двосторонній договір між незалежною Україною та Кіпром, який на міждержавному рівні регулює питання правової допомоги. Відповідно до положень Угоди, Україна та Республіка Кіпр зобов'язалися надавати громадянам однієї договірної сторони на території другої договірної сторони такий само правовий захист особистих і майнових прав, як і громадянам другої договірної сторони. Громадяни однієї договірної сторони мають право вільно та безперешкодно звертатися до органів юстиції другої договірної сторони, до компетенції яких належать цивільні справи, і захищати у цих органах свої права на таких самих умовах, як і громадяни іншої договірної сторони.

Досі на двосторонньому рівні шляхом обміну нотами у порядку правонаступництва у відносинах між Україною та Кіпром в сфері цивільного судочинства застосовувався Договір між СРСР і Республікою Кіпр про правову допомогу у цивільних та кримінальних справах (1984р.). Крім того, органами юстиції двох країн було укладено міжвідомчу Декларацію про наміри щодо співробітництва в рамках правової реформи та у сфері надання правової допомоги у цивільних та кримінальних справах (1999р.).

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua