25-06-200500:00

Україна та Лівія парафували проект Договору про взаємну правову допомогу та правові відносини у цивільних і кримінальних справах

Україна та Велика Соціалістична Народна Арабська Джамагирія парафували проект Договору про взаємну правову допомогу та правові відносини у цивільних і кримінальних справах. Парафування відбулося під час візиту української делегації до лівійської столиці - Тріполі, який відбувся 16-23 червня 2005 року. Про це повідомила прес-службі заступник Міністра юстиції України, глава делегації Лідія Горбунова.

Як повідомила Лідія Горбунова, Договір передбачає надання громадянам однієї договірної сторони на території другої договірної сторони рівний правовий захист їх прав та інтересів. Громадяни однієї сторони матимуть право вільно звертатися до суду та установ юстиції другої сторони, до компетенції яких належать цивільні та кримінальні справи, для пред'явлення позовів та захисту своїх інтересів на тих самих умовах, як і громадяни цієї другої договірної сторони.

Лівійську делегацію очолив заступник Секретаря Генерального народного комітету юстиції Лівії Музаммад Арабі Зікрі Аль-Махджубі.

У ході перебування глава делегації зустрілася з Секретарем Генерального народного комітету юстиції Лівії Алі Хіснаві, Генеральним прокурором Лівії Мухаммедом Аль-Мусраті, а також з керівником Секретаріату з питань юстиції шаабіяту Тріполі.

У ході зустрічей сторонами було наголошено на необхідності у подальшому розвитку співпраці у правовій сфері, особливо у кримінальних справах. З цією метою було порушено питання щодо започаткування роботи у напрямку підготовки міжнародного договору, який встановив би правові підстави і порядок передачі громадян України та Лівії, засуджених до позбавлення волі, у державу свого громадянства для подальшого відбування покарання.

Крім того, під час перебування делегація мала можливість ознайомитися з особливостями правової системи Лівії, організацією діяльності судів, органів прокуратури.

Довідка. Україна підписала двосторонні міждержавні договори, що передбачають допомогу в кримінальних справах, лише з однією країною африканського континенту – Єгиптом. Договори, що передбачають допомогу у цивільних справах, не укладено з жодною країною Африки.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 279-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua