21-03-200300:00

Україна взяла участь в обговоренні європейських стандартів та реформування систем юстиції в країнах Центральної та Східної Європи

Європейські стандарти та реформування систем юстиції в трансформаційних країнах Центральної та Східної Європи були обговорені в Мюнхені 19-21 березня 2003 року. В конференції, який відбувся за ініціативи Державного міністерства юстиції Баварії, взяли участь представники Європейської Комісії, міністри юстиції, генеральні прокурори та керівники судових систем з 10 східноєвропейських країн з перехідною економікою. Від України в конференції взяв участь Міністр юстиції України Олександр Лавринович.

Український міністр ознайомив європейських колег з відмінностями реформування системи юстиції в Україні від інших європейських країн, зокрема в контексті функцій міністерства юстиції. Олександр Лавринович поінформував про створення в Україні нових інституцій сфери юстиції, задекларованих Конституцією України, зокрема Вищої ради юстиції. Він також окреслив основні моменти судової реформи в Україні в контексті судоустрою, забезпечення судочинства та суддівського самоврядування.

Учасниками конференції були обговорені питання політико-правової точки зору на укладання договорів з правової допомоги з країнами Центральної та Східної Європи, питання східноєвропейського права з точки зору Європейського Союзу тощо.

22 березня Міністр юстиції України Олександр Лавринович візьме участь в дискусії міністрів юстиції та генеральних прокурорів країн з перехідною економікою в ефірі баварського телебачення.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua