31-08-200600:00

Україна зробила ще один крок у сфері захисту прав дітей

З 1 вересня цього року для України набуває чинності Конвенція 1980 року про цивільно-правові аспекти міжнародного викрадення дітей, учасницями якої є 75 держав світу. Таким чином, Україна отримує доступ до міжнародного механізму співпраці, що встановлює порядок мирного та впорядкованого повернення дітей, яких незаконно вивозять або утримують. Для виконання в Україні Конвенції Центральним органом визначено Міністерство юстиції.

З 1 вересня цього року фізична або юридична особа, які мають право на опіку (піклування) над дитиною, можуть звернутися безпосередньо до Департаменту міжнародного співробітництва Мін'юсту (вул.Ліварська,1) чи територіальних органів Мін'юсту або Центрального органу будь-якої держави-учасниці Конвенції з заявою про:

  • сприяння поверненню дитини,
  • забезпечення реалізації права доступу до дитини.

У зазначених заявах повинна міститися вся відома заявникові інформація, що може допомогти при встановленні місцезнаходження дитини, реалізації права доступу до неї та вирішенні питання щодо її повернення заявникові.

Форми зазначених заяв є додатками 1 і 2 до Порядку виконання на території України Конвенції про цивільно-правові аспекти міжнародного викрадення дітей, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 липня 2006 р. № 952.

До заяв також додаються документи, в яких міститься інформація, що стосується порушеного питання та їх засвідчений переклад на офіційну мову держави, в якій ймовірно перебуває дитина, або англійську чи французьку мову.

Приєднання України до числа держав-учасниць Конвенції про цивільно-правові аспекти міжнародного викрадення дітей сприятиме посиленню захисту прав та інтересів дітей-громадян України від наслідків їх незаконного переміщення, а передбачена Конвенцією процедура забезпечить їх повернення в країну постійного проживання.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 271-16-76
E-mail: press@minjust.gov.ua