17-02-202010:05

Українська школа практичних знань з питань доступу до правосуддя презентована на світовому форумі інновацій

Перша публічна презентація Української школи практичних знань з питань доступу до правосуддя за межами України відбулася у Гаазі, на міжнародному конкурсі іновацій у сфері права Innovating Justice Forum 2020. Частиною української делегації на цьому форумі інновацій були представники системи безоплатної правової допомоги.

23 іноватори у сфері сфері права. Понад 30 топових спікерів. Більше 100 охочих побачити на власні очі синергію між IT, громадянським та державним сектором. Дізнатись про найкращі іноваційні продукти у сфері права. Зрозуміти як обґрунтувати необхідність інвестицій. Вивчити відносини між державним та приватним сектором для покращення доступу громадян до правосуддя. Все це про міжнародний конкурс іновацій у сфері права Innovating Justice Forum 2020.

На Justice Innovations Forum було презентована українська інновація в праві Українська школа практичних знань з питань доступу до правосуддя. Це системний інструмент для поширення кращих ідей у сфері доступу до правосуддя. Мета – об’єднати зусилля у пошуку, дослідженні, систематизації та розповсюдженні кращих практик для забезпечення ефективного та всеохоплюючого доступу до правосуддя, налагодити широку взаємодію профільних національних і зарубіжних державних та недержавних інституцій.

«Цей форум є прискорювачем правових інновацій в усьому світі. Розробка та впровадження продуктів у сфері права – це покращення доступу до правосуддя багатьох людей. Приємно, що на форумі був презентований також український стартап AirLaw.Pro, який допомагає отримати відшкодування авіапасажирам, рейси яких були затримані або ж скасовані, а також у випадках загублення або пошкодження багажу», – розповів в. о. директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олександр Баранов.

Інноватори з багатьох країн світу представили свої продукти, серед яких чат-бот, який 24/7 надає юридичну інформацію та з’єднує людей, які потребують на юридичну допомогу, з надавачами цих послуг; платформа, що допоможе пережити досвід домашнього насильства, виявити ознаки жорстокого поводження в родині, продукт, що дозволяє генерувати юридичні документи та багато інших.

Переможцем Innovating Justice Forum 2020 стала платформа Bankly, розроблена командою новаторів з Нігерії. Це рішення для безпечного зберігання коштів людей в умовах відсутності доступу до традиційних фінансових інструментів для зберігання грошей в безготівковій формі та високого рівня злочинності.

«Запит суспільства на справедливість та доступ до правосуддя значно перевищує спроможність урядів та інституцій його задовільнити. Тому інновації в сфері доступу до правосуддя – це шлях, який реально зможе полегшили життя громадян у багатьох країнах», – переконаний керівник правового клубу PRAVOKATOR.Київ Віталій Охріменко.