07-11-200500:00

Українські нотаріуси підвищили рівень знань та обговорили проблемні фахові питання

Конституція України гарантує кожному громадянину право на одержання кваліфікованої правової допомоги, а нотаріат, поряд з іншими правовими інститутами, забезпечує реалізацію цього конституційного права.

На сьогодні, коли Верховною Радою України прийнято цілу низку нормативно-правових актів, які регулюють практично всі майнові та особисті немайнові відносини, засновані на рівності, свободі волевиявлення, майнової самостійності громадян та юридичних осіб, важливість роботи нотаріуса важко переоцінити.

При цьому слід враховувати, що сучасне законодавство ще не досить досконале, містить деякі прогалини та колізії, чим здебільшого викликає напруженість та незручності у роботі нотаріуса. Від того, як нотаріус зможе орієнтуватися в складних положеннях новоприйнятих нормативно-правових актів, залежить можливість реалізації громадянами та юридичними особами своїх прав та гарантування з боку нотаріуса їх непорушності.

Практика доводить, що переважна більшість нотаріусів професійно та кваліфіковано вирішує питання застосування положень нових законодавчих актів, з розумінням ставиться до необхідності зміни законодавчої бази, пов’язаної з новими реаліями сучасного життя.

Департамент нотаріату та реєстрації адвокатських об’єднань Мін’юсту постійно здійснює роботу щодо організації та проведення семінарів з метою оновлення та поглиблення знань нотаріусів з найважливіших питань організації діяльності нотаріату, вивчення та аналізу положень нормативно-правових актів, які регулюють порядок вчинення нотаріальних дій. В рамках цієї роботи з 31 жовтня по 5 листопада 2005 року фахівці Департаменту провели тематичний постійно діючий семінар для приватних нотаріусів.

Розпочала навчання директор Департаменту нотаріату та реєстрації адвокатських об’єднань Людмила Павлова. Вона проаналізувала стан організації діяльності органів нотаріату, відзначила проблемні питання, що існують у взаємодії обласних управлінь юстиції та нотаріусів. Наголосила на необхідності надання нотаріусам вчасної методичної допомоги.

Про перспективи розвитку нотаріату в Україні, завдання органів юстиції у формуванні правової держави з урахуванням змін у законодавстві доповідала заступник директора Департаменту Тетяна Баранова.

За участю представників Податкової адміністрації України, Державного комітету України по земельних ресурсах, Державної виконавчої служби на семінарі з начальниками відділів нотаріату обласних управлінь юстиції велося обговорення актуальних питань оподаткування доходів фізичних осіб, виконання нотаріусами функцій податкових агентів, продажу земель державної та комунальної власності, реєстрації прав власності на нерухоме майно.

Зокрема, присутні на семінарі приділили увагу питанням перевірки правоздатності та дієздатності юридичних осіб. Стрижнем обговорення стали питання набуття прав власності на землю та їх обмеження, посвідчення секретних заповітів, заповітів подружжя, порядку оформлення документів для дії за кордоном тощо.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 271-16-76
E-mail: press@minjust.gov.ua