12-08-200400:00

Українські засуджені зможуть конфіденційно листуватися з Європейським судом з прав людини

Україна готова дотримуватися норм Європейської конвенції з прав людини з приводу надання засудженим, та особам, що утримуються під вартою, права на безперешкодне та конфіденційне листування з Європейським судом з прав людини. Законопроект, що пропонує відповідні зміни до національного законодавства, розроблений Міністерством юстиції та затверджений Кабінетом Міністрів України. Цього тижня проект закону направлений до Верховної Ради України. Про це повідомив Міністр юстиції України Олександр Лавринович.

Міністр юстиції відзначив, що Конвенція з прав людини, яку Україна ратифікувала у липні 1997 року, вимагає не перешкоджати ніяким чином зверненню будь-якої особи в державі до Європейського суду з прав людини. Проте чинне законодавство України не передбачає конфіденційності для кореспонденцій, що направляються з місць позбавлення волі до Євросуду у Страсбурзі. На сьогодні не переглядаються адміністративними органами установ виконання покарань лише листи, заяви, пропозиції та скарги, адресовані Уповноваженому Верховної Ради з прав людини та прокуророві.

Олександр Лавринович повідомив, що розроблений Мін′юстом законопроект пропонує зміни до Кримінально-виконавчого кодексу та Закону України “Про попереднє ув′язнення”, які мають закріпити на законодавчому рівні заборону перегляду кореспонденції, яка направляється з місць позбавлення волі до Європейського суду з прав людини.

“Ухвалення цих норм дозволить уникнути констатації Європейським судом з прав людини невиконання Україною вимог Конвенції та порушення прав людини. Відповідно й значних витрат державного бюджету на виплату сатисфакцій” – наголосив Олександр Лавринович.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua