24-01-200600:00

Управління експертного забезпечення правосуддя підбило підсумки діяльності за 2005 рік та накреслило плани на майбутнє

Як повідомила прес-службі начальник Управління експертного забезпечення правосуддя Людмила Головченко, у 2005 році управлінням здійснено правову експертизу проекту Закону України “Про внесення змін до деяких Законів України щодо проведення судової експертизи”, реєстраційний № 3016-1, а також взято участь в опрацюванні 11 проектів нормативно-правових актів.

Управління підготувало зміни та доповнення до Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 8 жовтня 1998 року № 53/5 (наказ Мін’юсту від 10 червня 2005 року № 59/5).

Відповідно до статей 16, 17 Закону України “Про судову експертизу” та з метою посилення контролю за якістю підготовки та атестації судових експертів з числа фахівців науково-дослідних інститутів судових експертиз і фахівців, які не є працівниками державних спеціалізованих установ, управління підготувало нову редакцію Положення про експертно-кваліфікаційні комісії та атестацію судових експертів, затверджену наказом Міністерства юстиції України від 9 серпня 2005 року № 86/5. У грудні 2005 року управління підготувало роз’яснення до зазначеного Положення та надіслало Науково-дослідним установам судової експертизи для врахування в роботі.

За словами Людмили Головченко, започатковано діяльність Науково-дослідного центру судової експертизи з питань інтелектуальної власності, до основних завдань якого належить забезпечення правоохоронних органів і судів кваліфікованою судовою експертизою з дослідження об’єктів інтелектуальної власності. Наказом Мін’юсту України від 14 квітня 2005 року № 37/5 затверджено Статут Науково-дослідного центру судової експертизи з питань інтелектуальної власності.

У листопаді 2005 року управління підготувало програми навчання (стажування) фахівців з будівельно-технічної, економічної, товарознавчої і автотоварознавчої експертиз та надіслало НДУСЕ для використання в роботі.

Протягом 2005 року Центральна експертно-кваліфікаційна комісія при Міністерстві юстиції України (ЦЕКК) організувала та провела 9 засідань, на яких присвоєно та підтверджено кваліфікацію судового експерта 192 фахівцям за різними видами експертних спеціальностей, відмовлено у присвоєнні та підтвердженні кваліфікації 32 фахівцям. Людмила Головченко додала, що відповідно до рішення Дисциплінарної комісії ЦЕКК 14 судових експертів притягнуто до дисциплінарної відповідальності, з яких у 8 – анульовано свідоцтво про присвоєння кваліфікації судового експерта, 6 експертам зупинено дію свідоцтва до проходження перепідготовки у Науково- дослідних інститутах судової експертизи зі складанням кваліфікаційного іспиту.

Людмила Головченко також поінформувала прес-службу про те, що відповідно до плану у 2005 році проводилося 75 наукових розробок, з яких 41 завершено у минулому році, а з рештою робота проводиться.

З метою сприяння удосконаленню експертної та науково-дослідної роботи експертних установ Мін’юсту при Міністерстві діє Науково-консультативна та методична рада з проблем судової експертизи, яка складається з 18 секцій певних видів судових експертиз та Президії.

У вересні 2005 року Управління експертного забезпечення правосуддя провело засідання секції Науково-консультативної ради з судової експертизи об’єктів інтелектуальної власності при Міністерстві юстиції України, на якому розглянуло звіти наукових робіт, завершених у 2005 році, стан їх виконання, технічні завдання наукових робіт, що пропонуються до виконання у поточному році. Крім того, на засіданні секції розглянуто питання щодо експертного навантаження, створення програми підготовки експертів за спеціальністю 13.9 (економічні дослідження, пов`язані з використанням прав на об`єкти інтелектуальної власності), а також обговорено актуальні проблеми теорії та практики судових експертиз інтелектуальної власності.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 271-16-76
E-mail: press@minjust.gov.ua