07-10-200400:00

Уряд пропонує зміни до порядку сплати аліментів

Кабінет Міністрів України виніс на розгляд Верховної Ради законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань стягнення аліментів". Порядок стягнення аліментів пропонується узгодити з міжнародним законодавством. Законопроект розроблено Міністерством юстиції, яке наголосило на необхідності приведення вітчизняного законодавства відповідно до Конвенції про захист прав і основних свобод людини, ратифікованою Україною у 1997 році.

Як повідомив Міністр юстиції України Олександр Лавринович, законодавча ініціатива щодо зміни порядку стягнення аліментів покликана врегулювати питання додаткового стягнення аліментів з осіб, які при виїзді на постійне місце проживання одноразово сплатили аліменти, але залишилися проживати в країні, а їхні доходи суттєво збільшилися.

За словами Олександра Лавриновича, ця прогалина вітчизняного законодавства вже стала підставою для розгляду Європейським судом з прав людини у Страсбурзі позову проти України.

Олександр Лавринович також повідомив, що даний законопроект є першим у низці законодавчих актів, що будуть запропоновані Урядом задля усунення прогалин вітчизняного законодавства, що призводять до порушення норм Конвенції про захист прав і основних свобод людини.

На сьогодні Міністерство юстиції України виявило такі прогалини у сферах виправно-трудового законодавства, законодавства про боротьбу із незаконним обігом наркотичних засобів, сімейного законодавства, законодавства про адміністративні правопорушення, законодавства про банкрутство, кримінально-процесуального та цивільного процесуального законодавства в частині права на свободу та особисту недоторканість, а також щодо сфери дії Закону України «Про введення мораторію на примусову реалізацію майна». Крім того, в Україні відсутня законодавчо визначена можливість оскарження дій слідчого під час попереднього слідства, а також дій суддів. Не врегульовано також надання безоплатної адвокатської допомоги в цивільних справах.

Як повідомлялося, з моменту набуття для України чинності Конвенції про захист прав і основних свобод людини (вересень 1997 р.) до Європейського суду з прав людини звернулося понад 8 тисяч осіб зі скаргами на порушення держаними органами України прав і свобод, гарантованих Конвенцією.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua