06-06-200500:00

Уряд України сподівається на дружнє врегулювання спору у справі “Гонгадзе проти України”

Європейський суд з прав людини розглядає справу “Гонгадзе проти України”. Відповідно до Конвенції про захист прав і основних свобод людини Європейський суд у випадку визнання справи прийнятною надає зацікавленим сторонам посередництво для забезпечення дружнього врегулювання спору на основі поваги до прав людини. У зв`язку з тим, що Уряд України погодився на таку пропозицію, Європейський суд надав проект декларації про укладення угоди щодо дружнього врегулювання спору в цій справі.

Як повідомила прес-службі заступник Міністра юстиції Валерія Лутковська, Уряд України видав відповідне розпорядження. Підписаний Урядом проект декларації про згоду на дружнє врегулювання спору був направлений до Суду. Друга декларація була запропонована до підписання представникові заявниці – пані Мирослави Гонгадзе.

Якщо заявниця погодиться на запропоновані Судом умови дружнього врегулювання, Європейський суд з прав людини винесе рішення про затвердження мирової угоди. Справа “Гонгадзе проти України” у цьому випадку буде викреслена з реєстру справ Суду.

Якщо заявниця відмовиться підписувати декларацію, Європейський суд з прав людини продовжить провадження у справі та винесе рішення щодо її суті.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 279-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua