19-08-200500:00

USAID заявляє про готовність надати допомогу Україні в реформуванні судової системи і створенні реєстру судових рішень

Про це під час зустрічі з Міністром юстиції України Романом Зваричем повідомила в.о. директора місії USAID (Агенції США з міжнародного розвитку) Карен Хільярд.

Відповідні пропозиції щодо співпраці до USAID надав Центр Комерційного права, створений за підтримки Агенції США з міжнародного розвитку. Директор Центру Комерційного права Валентина Данішевська також взяла участь в їх обговоренні під час зазначеної зустрічі у Мін‘юсті.

Зокрема, Центр комерційного права пропонує Міністерству юстиції України працювати спільно над усуненням причин постійних колізій норм та неоднозначного їх розуміння й застосування, що виникають через розбіжності між Цивільним і Господарським кодексами України. Зазначені Кодекси були прийняті 16 січня 2003 року й набрали чинності 1 січня 2004 року. Неузгодженість передбачених Цивільним і Господарським кодексами України базових понять права - таких як власність, юридичні особи, зобов’язання - фактично унеможливлює їх приведення у відповідність між собою.

Роман Зварич висловив співрозмовникам позицію Мін‘юсту про необхідність збереження Цивільного кодексу України та інкорпорацію до нього окремих положень Господарського кодексу України, після чого Господарський кодекс має втратити чинність. Міністр запросив представників USAID і Центру комерційного права до участі у відповідній робочій групі Міністерства юстиції, яку, передбачається, очолить заступник Міністра юстиції України Леонід Єфіменко.

Карен Хільярд також повідомила, що USAID готова надати Україні допомогу щодо вивчення досвіду інших країн у сферах судоустрою, судочинства, кримінального й процесуального законодавства, статусу суддів, залучення іноземних фахівців для отримання консультативної підтримки, створення робочих груп для опрацювання проблемних питань і вироблення обґрунтованих рішень тощо.

В.о.директора місії USAID запропонувала розпочати в жовтні програму навчання українських суддів у рамках реалізації проекту створення реєстру судових рішень. Карен Хільярд також запросила до участі у навчаннях, які будуть проводитись за допомоги USAID найближчі 5 років, судових виконавців.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 279-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua