28-03-200300:00

В Донецькій області діє 68 громадських приймалень, які надають безкоштовну правову допомогу населенню

68 громадських приймалень, які надають безкоштовну конституційно-правову допомогу громадянам Донеччини, створено обласним управлінням юстиції за підтримки держадміністрації області починаючи з 1999 року. Про це повідомив начальник Донецького обласного управління юстиції Валерій Кулаков у ході засідання Всеукраїнської міжвідомчо-координаційної методичної Ради з питань правової освіти населення, яке відбулося 28 березня 2003 р. в Донецьку під головуванням Міністра юстиції Олександра Лавриновича.

На засіданні була обговорена практика надання правової допомоги соціально незахищеним верствам населення Донецької області.

Начальник Донецького обласного управління юстиції повідомив, що протягом 2002 року безкоштовну правову допомогу отримало понад 6 тисяч громадян. Допомога надавалася соціально незахищеним та малозабезпеченим верствам населення: інвалідам, учасникам війни, пенсіонерам, ветеранам праці та іншим категоріям. Була надана безкоштовна допомога у складенні позовних та інших заяв, вирішенні питань працевлаштування, виконанні судових рішень по сплаті заборгованості по зарплаті та аліментах, оформленні субсидій, надавались безкоштовні консультацій адвокатів та нотаріусів, а також допомога в нотаріальному посвідченні документів.

Начальник Донецького управління юстиції виділив досвід надання безкоштовної правової допомоги населенню Торезьким міським управлінням юстиції, зокрема, щодо конституційно-правових зустрічей по телефонним лініям "Довіра" центру "Жінка для жінки", де надаються роз\'яснення жінкам, які знаходяться в надзвичайних умовах чи стали жертвами торгівлі людьми.

Загалом, з початку організації першої громадської приймальні в Донецькій області з 1999 році по січень 2003 року за безкоштовною правовою допомогою звернулися 38 967 осіб, з них 1 857 (4,7%) інвалідів війни, 3 836 (9,8%) учасників війни, 2 027 (5,2%) інвалідів праці, 854 (2,1%) багатодітних сімей, 17 766 (45,5%) пенсіонерів, 83 (0,2%), воїна афганця, 270 (0,6%) учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, 12 257 (31,4%) громадян інших категорій. Кількість поставлених питань значно перевищила кількість осіб, що звернулась, і становить 42 727. Вагомим є те, що на зустрічах безпосередньо надано 40 565 (95%) роз\'яснень. У 2 162 (5%) випадках надана практична допомога, в тому числі - у 188 випадках благодійним фондом "Соціальний захист", який бере участь у проведенні зустрічей.

Водночас, як повідомив Голова Всеукраїнської міжвідомчо-координаційної методичної Ради Міністр юстиції України Олександр Лавринович, аналіз звернень громадян до громадських приймалень свідчить про те, що багато проблем у населення виникає через формальний розгляд запитів посадовими особами різного рівня або некомпетентне розв\'язання проблем. Деякі звернення свідчать про недостатній рівень отриманої населенням правової освіти. "А відтак правова освіта населення потребує урізноманітнення форм та використання доступних засобів масової інформації. Суспільство має усвідомити, що більшість проблем у громадян виникає через незнання своїх прав та незнання алгоритму, як ці права захищати" - наголосив Міністр.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua