12-01-200500:00

В Донецькій області органи юстиції ініціювали подання про порушення 31 кримінальної справи за умисну невиплату боргів із зарплат

Протягом 2004 року на Донеччині обласним управлінням юстиції було направлено до органів прокуратури подання про порушення 31 кримінальної справи за умисне невиконання судових рішень щодо виплати боргів по заробітних платах. Як повідомив начальник Донецького обласного управління юстиції Володимир Марков, подання були складені на керівників підприємств, які свідомо ухилялися від погашення боргів по зарплатах працівникам своїх підприємств.

Володимир Марков повідомив, що на сьогодні на Донеччині практично повністю погашена заборгованість перед пенсіонерами та працівниками бюджетної сфери. Проте на контролі територіальних відділів Державної виконавчої служби Донецької області знаходиться ще 101 тисяча рішень судів про стягнення заборгованостей на користь мешканців Донеччини на суму майже 197 млн. гривень. Керівник донецької юстиції висловив переконання, що юридична відповідальність, яка чекає окремих керівників підприємств за свідоме невиконанню судових рішень, сприятиме зменшенню цього залишку.

Усього протягом 2004 року, за словами Володимира Маркова, донеччанам було повернуто майже 79 мільйонів гривень зарплатних боргів, закінчено провадження по 41 тисячі судових рішень. Здебільшого погашалися борги минулих років.

Володимир Марков також повідомив, що скарги на невиконання підприємствами Донецької області рішень судів щодо повернення боргів із заробітної плати та регрессних виплат складають більше половини, а саме 3,5 тис. з 6,5 тисяч звернень, які надійшли від мешканців Донеччини до обласного управління протягом останніх років.

Раніше Міністр юстиції України Олександр Лавринович зазначав, що найбільші боржники по заробітній платі в Донецькій області – це практично всі підприємства вугільної галузі, окремі з яких є одночасно й найбільшими боржниками по зарплатах в Україні.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua