23-06-200600:00

В Одесі відбулося громадське обговорення проекту Закону України „Про реформування державних та комунальних друкованих засобів масової інформації”

Громадське обговорення провело Одеське обласне управління юстиції за підтримки Міжнародного Фонду „Відродження". Про це прес-службі повідомила заступник Міністра юстиції України Лідія Горбунова.

Заступник Міністра підкреслила, що основним завданням законопроекту є створення сприятливих умов для роздержавлення ЗМІ. Відповідно до законопроекту друковані медіа, які засновані органами державної влади та органами місцевого самоврядування, мають бути реформовані.

Учасники громадського обговорення розглянули питання правового регулювання переходу прав власності на майно державних та комунальних друкованих ЗМІ. Представники медіа наголосили на необхідності передачі нерухомого майна у безстрокове, безоплатне користування трудовим колективам редакцій, а також на необхідності забезпечення фінансової та організаційної допомоги з боку держави. Крім того, учасники зауважили, що необхідно реформувати всі засоби масової інформації, а не лише друковані.

Лідія Горбунова наголосила, що при вирішенні питання реформування друкованих ЗМІ слід враховувати принципи вільних професій, свободи слова та свободи ЗМІ. За її словами, процес роздержавлення є досить складним з огляду на низку правових, соціальних та економічних проблем, що його супроводжують.

У громадському обговоренні законопроекту взяли участь представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, друкованих засобів масової інформації, що знаходяться в державній та комунальній власності, з Одеської, Миколаївської, Херсонської областей, а також громадських організацій.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 271-16-76
E-mail: press@minjust.gov.ua