25-06-202011:03

В Одесі відкрили новий офіс безоплатної правової допомоги

Третє одеське бюро правової допомоги – це ще одна з точок доступу до безоплатної правової допомоги – запрацювало в Одесі за адресою вулиця Заболотного, 6. Новий офіс безоплатної правової допомоги відкрився 24 червня 2020 року. Тепер в Одеській області діє 31 точка доступу до безоплатної правової допомоги.  

«Ми маємо мандат довіри від суспільства, від держави, і ми стрімко розвиваємося. І все це стало можливим завдяки людям, які тут працюють. Це небайдужі люди, які виконують важливу та складну роботу, адже вони вирішують життєві проблеми тих, хто приходять до центрів правової допомоги. Головний наш меседж – не потрібно шукати юристів по сусідам або відповіді на юридичні запитання в інтернеті. Можна просто звернутися до офісів системи безоплатної правової допомоги, де кваліфіковані фахівці нададуть правову консультацію», - зазначила директорка Регіонального центру в надання БВПД в Одеській області Світлана Клішина.

Загалом, клієнтами центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги правової Одещини стали вже понад 118,6 тис. осіб. Серед них – постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі, діти, малозабезпечені, особи з інвалідністю, учасники бойових дій, внутрішньо переміщені особи, свідки та потерпілі у кримінальних провадженнях та інші категорії, визначені Законом України «Про безоплатну правову допомогу».

У реєстрі адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу в Одеській області, наразі налічується понад 400 адвокатів. Усі вони пройшли конкурсний відбір та мають можливість надавати правову допомогу за дорученнями центрів. На сьогодні адвокатам видано понад 55,1 тис. доручень. 

Найчастіше клієнти звертаються до центрів та бюро правової допомоги з питаннями отримання житлових субсидій на оплату комунальних послуг, різних видів соціальної допомоги, правильності нарахування пенсій, надання матеріальної допомоги та допомоги в лікуванні, вартості та якості надання комунальних послуг, стягнення аліментів, захисту прав дітей, земельних питань тощо. Захист прав та представництво інтересів у судах здійснюють штатні юристи центрів або бюро правової допомоги та адвокати.

«Третє одеське бюро правової допомоги розташоване у великому по чисельності Суворовському районі – тут проживає більше 300 тисяч людей. Левова частина клієнтів системи БПД була раніше вимушена їхати до наших офісів до центру міста. Відтепер ми стали ближче до людей», - підкреслила директор Одеського місцевого центру Алла Перетятко.

 

За правовими консультаціями та роз’ясненнями до нового бюро можна звернутися з понеділка по п'ятницю з 9:00 до 18:00 год без перерви за адресою: вул. Академіка Заболотного, 6. Телефон: (048)758 05 13.