23-10-201814:22

В Одесі запрацювали «Сімейні радники»

Звернутися до сімейних радників тепер можна і в Одесі. Нову ініціативу  «Сімейні  радники» презентували сьогодні у  правовому клубі «Pravokator»  заступник Міністра юстиції України Іванна Смачило, директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Одеській області Світлана Клішина, Начальник ГТУЮ в Одеській області Руслан Сауляк. Після Києва Одеса стала другим містом, яке активно долучилось до проекту. Громадські радники тут вже працюють на базі Центрів безоплатної правової допомоги.

«Сімейні радники долучаються на громадських засадах, вибудовують  ефективну співпрацю не тільки з громадянами, а й з профільними співробітниками Міністерства юстиції та фаховими юристами системи Безоплатної правової допомоги, спеціалізованими психологами, представниками місцевої влади. Разом вони допомагають вирішувати проблеми людей з питань виплати аліментів, захисту від домашнього насильства, батьківських прав», - розповіла Іванна Смачило.

Першими сімейними радниками в Одесі стали  Ірина Мчедлішвілі та Вікторія Фадєєнкова.  Вони співпрацюють з юстицією вже більше року у форматі ініціативи «Дитина має Право» і вже пройшли відповідне навчання, мають навички роботи з проблемними питаннями.

«Ми вже готові допомагати людям у постійному режимі, з нами можна без проблем контактувати і телефоном, і за допомогою соціальних мереж. Люди вже звертаються з проблемами щодо виплати аліментів, домашнього насильства, боулінгу, кіднепінгу. Ми запрошуємо долучатися до ініціативи і інших активних представників громадськості», -  зауважила Ірина Мчедлішвілі.

Потреба в такий інтегрованій співпраці представників влади, громадських організацій та громадян – величезна.

«Закликаємо людей долучатися до проекту «Сімейні радники», як у містах, де проект вже працює, так і в обласних центрах, де радників тільки планують долучати. Саме так вдасться випрацювати ефективний формат роботи і навіть розширити його до рівня центрів захисту сім’ї.  Звичайно, в такій складній темі не існує панацеї для миттєвого вирішення проблеми, але лише разом, системною роботою, ми можемо почати тектонічні зміни в питаннях захисту постраждалих від сімейного насильства.  І ми спільно з громадськістю вже не один рік, як казав Іван Франко,  «лупаємо цю скалу», - наголосила Іванна Смачило.

Звернутися до  сімейних радників в Одеській області можна:

- кожного вівторка з 11:00 до 13:00 у Першому одеському місцевому центрі з надання БВПД;

- кожного четверга з 11:00 до 13:00 у Білгород-Дністровському бюро правової допомоги.

Найближчим часом «Сімейні радники» запрацюють і у Львові, а до кінця року у всіх містах-мільйонниках.